W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 10 głosów - średnia: 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
pmp5870c patchowany kernel ddr 533mhz brak loga prestigio

[Kernel] [PMP5870c] Patchowany Kernel DDR 533MHz Brak loga Prestigio
Dzięki temu wątkowi ->KLIK<- dowiedziałem się o skrypcie, który potrafi zpatchować kernel z urządzeń działających na rockchipie rk31 i rk30.
Na rk3066 niestety nie działa patchowanie tabeli GPU, co do CPU to mamy odblokowaną pełną tabele już oryginalnie (niektóre modele maja przykręcone do 1.4GHz/1.2GHz), ale przynajmniej działa 'podkręcenie' częstotliwości szyny pamięci DDR. Bez zwiech udało się zmienić tą częstotliwość na 533MHz. W normalnej pracy można nie zauważyć różnicy, w benchmarku np Antutu już tą różnice widać, bez zmiany ddr (3 testy, średnia) ok 14,9K ze zmiana (3 testy, średnia) 15,8K.
Dodatkowo patchowałem Kernel z ROMu R71 dzięki czemu nie ma brzydkiego loga startowego Prestigio Smile

Paczki pod recovery CWM/TWRP - wrzucamy na pamięć, instalujemy, reset, cieszymy się kernelem bez loga i z pamięcią podkręconą do 533MHz

Kod:
http://www.androidfilehost.com/?fid=23501681358558294

Stockowy kernel - jakby ktoś chciał powrócić
Kod:
http://www.androidfilehost.com/?fid=23501681358558296
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
Przed wgraniem patcha AnTuTu pokazywał taki wynik:

15205

po:

15903 Big Grin

To się nacieszyłem Sad tablet zaczął się wieszać
Odpowiedz
U mnie tab na na obecnie zainstalowanym Yoda v4.0 dziala jak burza ale jest jeden makament po tym patchowanym kernelu moj tab po resarcie w twpr sie nieznaznie sie grzeje w okolicy aparatu tylniego ale nie to az tak bardzo duze grzanie moze to wina medalowej obudowy
Odpowiedz
no niestety, każde urządzenie mimo tego samego modelu nie jest idealnie takie samo, jeden procesor/pamiec wytrzyma wiecej jeden mniej Smile
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
Pitolenie o grzaniu. Mój zawsze ma chłodną obudowę tylnią. Tylko jak ładuje tablet to grzeje.ale to sprawa oczywista. Pozatym z tego co widziałem to będzie się grzał bo ma chcłodzenie połączone z tylnią klapką termopadem.
Odpowiedz
Wgrałem od nowa system Yoda 4.0, później patcha i wszystko jest ok, tab przestał się wieszać Big Grin
Odpowiedz
(01-16-2014, 08:42 PM)obajtektsw92 napisał(a): Pitolenie o grzaniu. Mój zawsze ma chłodną obudowę tylnią. Tylko jak ładuje tablet to grzeje.ale to sprawa oczywista. Pozatym z tego co widziałem to będzie się grzał bo ma chcłodzenie połączone z tylnią klapką termopadem.
Moze pitolenke ale tablet byl naladowany na 100% ale tak po za tym tablet tabletowi nie rowny pomimo takich samych modeli a jesli chodzi o grzanie jest to zaledwie lekko odczuwalne cieplo tylniej obudowy niz przed wgraniem patchowanego kernela. Tak wogole to nie przeskadza ja tylko powiedzialem co u mnie sie dzieje u ciebie moze byc odwrotnie
Odpowiedz
U mnie działa bardzo dobrze, wcześniej strasznie mi się ciął ten tablet, choć miałem mało aplikacji, w tle praktycznie nie było nic uruchomione. Przed Miałem 14600ptk., a po tej modyfikacji 15700ptk.
Odpowiedz
Na moim tabku tez wszystko w porządku, grzeje się tak samo jak zawsze miał w zwyczaju, nie przycina się ani nie wiesza.

Wysłane z mojego Lenovo A820 przy użyciu Tapatalk 4
Super słuchawki i akcesoria do Lenovo A820!Smile

http://allegro.pl/listing/user/listing.p...id=7588082
Odpowiedz
Przepraszam jestem nie obeznany w temacie i mam pytanie: co dają te pathe?? Tablet jak by szybciej chodził po tej modyfikacji,mniej zwiech łapał.Dziękuję serdecznie,teraz czekam na możliwość zaktualizowanie do Androida choćby 4.2 nie mówiąc już o 4.4. Czy da się skompilować kernel tak by był odpowiedni pod Androida 4.2 lub 4.4??
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości