W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 2.32
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
jaki rom pod automapę?

Jaki ROM pod AutoMapę?
Witam,

Mam za free Omnię i8000 którą mam zamiar używać od czasu do czasu jako nawigacjię. Do niczego więcej ten wynalazek mi służył nie będzie - ani jako telefon, ani jako odtwarzacz filmów. Tylko AutoMapa. Obecnie jest jakiś ROM Barrfind'a sprzed kilku miesięcy. Niestety nie wiem dokładnie jaki (PDA: I800BARR2F5, CSC: I8000BARR2F5, TEL: I8000XXJF1). Jaki ROM byście polecili pod AutoMapę? Zależy mi by był tak szybki jak się da, trzymał na baterii tyle ile się maksymalnie da i działała na nim dobrze automapa. Reszty nieistotna.

Jakby ktoś się zastanawiał dlaczego tylko do Automapy:
Kiedyś próbowałem się do tego badziewia przekonać, zmieniałem ROMy (jak jeszcze istniała stronka iomniaforum.pl), starałem się pogodzić z bajerami, itd. W końcu, w przypływie gigantycznej agresji bzdet trafił z hukiem do szuflady i przeleżał tam ponad pół roku a Ja wróciłem do normalnego telefonu. Teraz sobie o nim przypomniałem i chce go wykorzystać jako baza do AutoMapy.
Odpowiedz
Rom Wall-E'go polecam. Do znalezienia w dziale z romami.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
Ryrzego najnowszy nawigacja dobrze chodzi
Odpowiedz
Dzięki za propozycje. Zacznę od romu Wall-E'go.
Odpowiedz
Jeśli tylko pod automapę, to nie ma znaczenia jaki będzie rom. Automapa działa na każdym, na żadnym nie będzie ani lepiej ani gorzej.
Z baterią bez włączonego modułu gsm, a włączonym GPS i ekranem, też różnicy nie zauważysz. Z tym łapaniem fixów w parę sekund, to też są bajki, raz złapie a raz nie. Tak to już jest z GPS, na które wpływ ma kilka czynników. Miałem różne nawigacje i telefony, i raz łapał po 1 minucie, a raz po 15-20 minutach. Nie raz czytam jaki to ktoś sobie wgrał super rom, że mu po minucie złapał fixa. Jakby go nie wgrywał to pewnie też by tak było, i na odwrót. Tutaj akurat rom nie ma nic do tego.
Odpowiedz
Od ponad pół roku, oprócz pierwszego łapania fixa po romowaniu (ale to też trwa zawsze nie dłużej niż 2-3 minuty), codziennie rano mam zimnego fixa w 12-15 sekund.
Warunkiem tego jest aby zimny fix był łapany w moim rodzinnym mieście. Jeśli wyjadę "w teren" to fixa (czy ciepłego czy zimnego) mam w minutę - dwie.
Hot fix - wiadomo - kilka sekund. Czemu to ma taki wpływ? Nie wiem.
Pozdrawiam

. : Uszczęśliwić kobietę nie jest trudno - o wiele trudniej jest samemu przy tym pozostać szczęśliwym : .
Odpowiedz
(02-17-2011, 10:15 PM)slako35 napisał(a): Jeśli tylko pod automapę, to nie ma znaczenia jaki będzie rom. Automapa działa na każdym, na żadnym nie będzie ani lepiej ani gorzej.
Nie raz czytam jaki to ktoś sobie wgrał super rom, że mu po minucie złapał fixa. Jakby go nie wgrywał to pewnie też by tak było, i na odwrót. Tutaj akurat rom nie ma nic do tego.
Tu się pozwolę nie zgodzić, rom zawiera również ustawienia rejestru regulujące pracę GPS, co jest odczuwalne przy zmianie romu na taki, który nie ma optymalnych ustawień. Dotyczy to nie tylko cold- lub hotfixa, lecz również "trzymania drogi" zwłaszcza na długich trasach i z dużą prędkością oraz w terenie wysoko zabudowanym.
Odpowiadając na pytanie - osobiście, poza romem Wall-E'go, mogę polecić 28244_normal Ryrzego. Pozdrawiam!

Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl
Odpowiedz
Każdy może mieć swoje zdanie i nie zgadzać się ze zdaniem kogoś innego. Smile Jeśli wierzysz że Ryrzy albo Walle, grzebali w ustawieniach gps, żeby lepiej działał to wyłącznie twoja sprawa. U mnie gps działał na wszystkich romach jakie miałem, nie zauważyłem żeby na jakimś było gorzej a na którymś lepiej. Tak naprawdę, to chyba nie słyszałem żeby w ogóle na jakimś romie dla omni 2, były problemy z gps. Były jakieś pojedyncze przypadki, ale raczej z winy użytkowników.
To że na nie których romach działa lepiej, to jest raczej wynik autosugestii Smile Tak jak cudowny nic, nie robiący program CleanRam. Wszyscy kucharze go dodają, w top 10 w Omarket, a program nie robi nic.
Odpowiedz
szczerze wam powiem ze w MOICH ODCZUCIACH ja też nie widze róznicy...może to zależy od samego położenia...albo konkretnego modelu telefonu..lub tez programu nawigacyjnego...
wiekszosc jak wiadomo uzywa AM. A ona niestety czasami strzela focha z fixem...
mi też na każdym romie tak samo łapał fixa...czyli długo...
W centrum miasta...lub na otwartym terenie (pod chmurką) dużo szybciej...
co prawda ja posiadam i900...
Odpowiedz
Pod pojęciem szybkości miałem na myśli GUI AutoMapy (czas reagowania na przyciski, poruszanie się po menu, etc) a nie szybkość łapania FIX'a. Minuta w tą czy w tamtą nie robi dla mnie większego znaczenia. Jak już złapie to trzyma. Najbardziej drażniące jest 'powolność' tej aplikacji (AM) na Omnii. Mój starszy ma jakąś nawigację NavRoad 470 wyposażoną w procek 600Mhz która działa o niego szybciej od tej Omnii. Oczywiście Mhz'e Mhz'om nierówne ale fakt że Omnia ma proc o 200Mhz szybszy powinien przynajmniej świadczyć o podobnej szybkości działania, a Ja mam wrażenie jakby to działało przynajmniej 30-40% wolniej.

BTW: na Romie Barrfind'a faktycznie AM działała (GUI) tak samo szybko (wolno Wink) jak teraz na Romie Wall-E'go.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości