W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 18 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
jaki rom najlepszy pod spb mobile shell?

Jaki ROM najlepszy pod SPB Mobile Shell?
Witam,

Chciałbym zainstalować sobie na telefonie SPB Mobile Shell i nie wiem, jaki ROM byłby dla tej "nakładki" najlepszy.
Obecnie wróciłem do WM6.1, jednak strasznie denerwujące jest wiele rzeczy, które źle się obsługuje bez rysika (chociażby eksplorer i inne menu). Poza tym nie zauważyłem, aby chodził jakoś zdecydowanie szybciej od 6.5.

Czy SPB MS będzie dobrze działał na WM 6.5.X z dolną belką?
Zastanawiam się na ROMami:
-od Ryrzego [WM6.5] [28230][PL] - 4 wersje
-od Simono [WM6.5.X][28244][PL] SimonoV8 Lite
-od Malymona [WM 6.5.x] [29005] [PLK] MLM_29005_V2 - 4 wersje

Które z nich byłyby najlepsze?

PS. Wiem, że "najlepiej sam sprawdź itp", ale może akurat ktoś używa któregoś z nich z SPB MS i może go polecić Smile
Odpowiedz
Najlepsze, według mnie, są romy Ryrzego. Nikt Ci raczej w tym temacie nie doradzi i to nie ze złej woli. Dla SPB najlepszy chyba któryś z romów lite (najwięcej wolnego miejsca). Jeśli decydowałbyś się na sprawdzenie MLM z SPB, to zamiast V2 pobierz sobie V3, jest to końcowa wersja bez M2D2. Z ciekawości dograłam SPB 3.5.5 i po krótkich testach wydaje mi się, że nie sprawi kłopotów.
Kod:
http://www.modaco.pl/showthread.php?tid=2379
Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl
Odpowiedz
Chyba wypróbuję Smile Nie ma ten ROM jakiś błędów?
A jak to jest z tymi wersjami? Ten ROM ma oznaczenie 29005 i jest np. w czymś lepszy np od 23xx?
Najlepiej by było, żeby był stabilny, nie zamulał i był finger friendly (czy jak to się tam nazywa Smile ).
Odpowiedz
Build nie ma błędów. 29xxx to inna seria buildów niż 23xxx, dla użytkownika nie różnią się niczym. Jest to dolnobelkowiec. Obejrzyj screeny wszystkich romów, które Cię interesują i wybierz taki, który Ci się spodoba. Tak przy okazji - każda Omnia jest inna i może lepiej działać z jednym romem, niż z drugim. Romy Ryrzego i MLM są skompresowane mocniej (LZX), niż Simono (XPR), ale czy to ma rzeczywisty wpływ na prędkość romu - tu zdania są podzielone.
Odpowiedz
To chyba w pierwszej kolejności wypróbuję tan Twój ROM Smile
Jest chyba nowszy niż ostatni (28xx) Ryrzego.

A co do ROMowania jeszcze... Przed wgrywaniem nowego ROMu zawsze dawałem najpierw Hard Reset a następnie Zerowanie Pełne, później wyciągałem baterie na chwile. Teoretycznie nie powinno zostać nic z poprzedniego ROM, jednakże zdarzyło mi się, że na górnobelkowcu zaraz obok przycisku START miałem to małe podręczne menu rozwijane (coś ala WM6.1), bo wcześniej miałem górnobelkowca z tymże menu. Teraz np. mam jako domyślne ustawiony dzwonek z poprzedniego ROMu. Kilka dzwonków, czy to na SMS czy zwykły są widoczne na liście, ale nie da się ich odtworzyć.
Czy to coś się nie usunęło, czy może jeżeli na karcie pamięci coś jest (te dzwonki) to są widoczne po romowaniu?
Odpowiedz
Instalator nie czyści pamięci, ani karty. Dzwonki są widoczne, na karcie również.
Odpowiedz
To dobrze, bo już myślałem, że coś źle robie Wink

Dobra, zabieram się za wgrywanie Smile

Wielkie dzięki za pomoc Wink
Odpowiedz
Ja wgrałem [WM 6.5] [SAID2] [PLK] WallE [E4/E4KL] 1.0 bo jest golutki (WallE korzystał z romów Ryrzego ale obciął na max) i testuje z SPB
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości