W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
jak edytować framework res apk

Jak edytować framework-res.apk
Witam. Mam telefon Samsung Galaxy Y. Od dłuższego czasu próbuje edytować frameworka różnymi kombinacjami, lecz za każdym razem dostaje wymuszenie zamknięcia na aplikacje systemowe (nie raz nawet znika mi statusbar). Jak ogólnie edytować framework-res ?
Dodam że podpisałem również nieedytowanego frameworka i było to samo.
Odpowiedz
To zależy co chcesz edytować, jeśli jakieś xml'e to trzeba dekompilować bez błędów, jeśli chcesz natomiast edytować jakieś grafiki to możesz podmienić w zipie, tylko musisz uważać na te z .9. w nazwie bo je trzeba edytować specjalnym programem.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
aktualnie chce dodać do niego wskaźnik baterii co 1%. W tym celu dodaje ikonki baterii do 100% a następnie edytuje stat_sys_battery.xml. Po kompilacji i podpisaniu dostaje force close na aplikacje. Gdy skopiuje to co edytowałem do orginalnego framework-res to na ikonce baterii mam znak zapytania. Ogólnie moje czynności sprowadzają się do dodania grafik(których nie ma w orginalnym frameworku) oraz edytowania xmlów. W jakiej to kolejności zrobić ?.
Próbowałem skompilować frameworka:
- z zedytowaym stat_sys_battery.xml, ale bez grafik które do niego dopisałem = kompilacja nieudana.
- z dodanymi grafikami, lecz program wywala błędy.
Odpowiedz
Jaki to system? Możesz spróbować użyć kuchni online, raczej nie zawodzi tylko musisz do niej wrzucić oryginalne, niemodyfikowane pliki.

Link: http://uot.dakra.lt/

Aaa, najlepiej działa na GB.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
mój system to GB 2.3.6
próbowałem przez kuchnie i DZIAŁA. Ale mógłbym się dowiedzieć jak dodać grafiki (które nie figurują w podpisie) i edytować xmly do frameworka. Chodzi mi o coś typu tutoriala. Nadal drąże ten temat bo chciałem dodać loader jak z icsa a to się wiąże z edycją progress_intermediate_horizontal.xml oraz dodaniem graf ktore jak wczesniej wspominalem nie figuruja w podpisie, więc teorytycznie żeby to wszystko działało trzeba podpisać lecz z drugiej strony framework-res podobno nie wolno podpisywać.
Odpowiedz
Dokładnie, ja nie podpisuje gdy kompiluje multitulem.
To apka systemowa i jakoś tak ją pakuje.
.

Odpowiedz
A ja podpisuję przekompilowane frameworki i inne systemiane, ale... Exclamation

... wszystkie frameworki i pliki systemowe przerabiam tą metodą: http://www.modaco.pl/Thread-How-To-Przer...rameworkow
I nie ma, że boli Tongue
<p><br></p>
Odpowiedz
mnie niestety boli bo ta metoda nie działa na mojego frameworka Sad
Odpowiedz
odryłem że problem pojawia się po podpisaniu. Czy da się jakoś dopisać dodatkowe wzmianki do grafik ktorych nie bylo wczesniej w tym pliku.
Odpowiedz
Wzmianki?
Chodzi ci o edycję samych grafik ?
Jeżeli tak to te które masz bez 9.png można bez problemu 7zipem podmieniać.
Zaś jeżeli posiadają tą 9 to trzeba je dekompilować i w dziale developerskim jest mowa o tym jak wyciągnięta grafika 7zipem może być dekompilowana.
Jeżeli masz problem z podpisem to po co podpisujesz?
.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości