W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
instalacja ic a od całkowitego zera

Instalacja IC'a od całkowitego zera.
Witam wszystkim Smile
Otóż jestem świeżym posiadaczem Atrixa i kusi mnie by przesiąść się na nieoryginalnego Ice Cream'a tyle że nie mam pojęcia jak się za to zabrać :/
O ile dobrze rozumiem:
1. Najpierw robimy roota (np. sposobem one-click)
2. Potem odblokowujemy bootloadera
( Recovery bez odblokowanego bootloadera - czy może to wystarczy by zainstalować rom'a? Huh )
3. Następnie instalujemy recovery i mogę bez przeszkód instalować romy??

Wyczytałem że na Atrixie łatwo o bricka. Chodzi o jakieś RSD Lite, SBF, OTA Update- mógłby mi ktoś wytłumaczyć czym są te rzeczy oraz jak się wystrzegać przed zbrickowaniem bo jestem w tym całkowicie zielony Smile

Prosiłbym wszystkich o jakiekolwiek wskazówki Smile

PS.
Może poleci ktoś jakiegoś dobrego rom'a IC (np z xda), gdzie działają np linie papilarne? Smile

XTeK edytował ten post dnia 08-05-2013 o godz. 08:00 PM ponieważ:

Hmmm romu nie przedstawiłeś więc czemu prefix rom?

Odpowiedz Firefox Windows Vista
Nie urażając - wszystko opisane w tym dziale.
1. Root
2. Odblokowanie bootloadera
3. Recovery
4. Wgranie romu
Czego chcieć więcej? Wink Powodzenia!
Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl
Odpowiedz Internet Explorer Windows Vista
Tyle to akurat wiem... Dodgy
Z tego co się zorientowałem to na Atrixie łatwo o bricka dlatego też próbuję uzyskać jak najwięcej informacji by wszystko obyło się bez jakichkolwiek komplikacji. Niestety wildfire to to nie jest Undecided
Pytania, na które chciałbym poznać odpowiedzi, a nie mogę ich znaleźć u wujka google (przynajmniej jakichś rzeczowych) zawarłem w 1. poście ale jak podejrzewałem nikt tutaj na forum nie będzie w stanie mi pomóc :/
Odpowiedz Google Chrome Windows 7
To skoro tyle akurat wiesz, to w zupełności wystarczy. Wujek Google nie pomaga, bo wszystko zostało powiedziane. Bricka uzyskasz, gdy wgrasz niewlaściwą wersję oprogramowania, do niewłaściwej wersji Atrix (amerykańską do europejskiej lub odwrotnie). Jeśli zrobisz downgrade bootloadera na 2.3.6 amerykańskim, to też zbrickujesz Atrix. Reszta jest opisana.

PS: Nie ma żadnego ICS, ani JB z działającym czytnikiem linii papilarnych i takowego nie będzie, bo nie ma też Motoroli, która mogłaby ewentualnie upublicznić sterowniki, a Google tego nie zrobi. Na forum mało kto miał Atrix, a ja bywam ostatnio bardzo rzadko, niemniej niczego więcej nie potrzebujesz ponad to, co zostało tu przedstawione. Nie sądzę, abyś na jakimkolwiek forum znalazł kogoś, kto przeszuka tematy na XDA zamiast Ciebie, w roli najbardziej zainteresowanego. Pozdrawiam i życzę powodzenia, postaram się zajrzeć we wrześniu. Wink
Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl
Odpowiedz Internet Explorer Windows Vista

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości