W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 2.53
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
htc touch hd vs samsumg i900 coś innego

Htc touch HD vs. Samsumg i900 vs. coś innego
Witam

Mam dylemat z wyborem sprzętu-zacznę od tego że posiadałem już kilka telefonów,głównie z symbianem(n95,n95 8gb,e71,5800),miałem Omnię i900(prawie rok temu więc wtedy nie przypadł mi do gustu ze względu na WM 6.1) a ostatnio nawet sięgnąłem po iPhone'a (2g 16gb).Pozwoliło mi to sprecyzować moje oczekiwania:
-dobra bateria(2-3 dni używania)
-stabilność systemu
-system w pełni obsługiwany palcem-żadnych rysików
-gps,wifi,aparat na poziomie(3,2 mpx z AF i lampą najlepiej)

System(lub nakładka na system) powinna zawierać w sobie szybki dostęp do takich funkcji:
-kilka wybranych kontaktów
-podgląd plików pakietu Office i .pdf (lista plików)
-kilka wybranych programów
Chodzi mi o to żebym nie musiał grzebać po menu telefonu lub jakimś eksplorerze plików w przypadku Office i.pdf.

Trafiłem na video z taką oto prezentacją http://www.youtube.com/watch?v=yDbGw2Dr-ds

Touch HD wydaje się dobrym sprzętem,zainstalowany system i nakładka też w pełni by mnie zadowalała ale nie jestem zdecydowany na 100%.Samsung Omnia i900 jest ,wg. mnie,bardziej multimedialny-dobry aparat,dobry dźwięk na słuchawkach(nie samymi funkcjami biznesowymi człowiek żyje) oraz obudowa do której nie mam zastrzeżeń(jakość materiałów i spasowanie).
Istnieje szansa aby wprowadzić wygląd z tego Touch HD zaprezentowanego na filmie do Omnii???
Jak kształtuję się wytrzymałość baterii w obu modelach z nowymi ROM'ami?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Odpowiedz
W HD jest Touch Flo 3D, na Omnii nie uzyskasz takiego efektu. Jeśli chodzi o baterię to wydaje mi się że Omnia nieco lepiej trzyma od HD. Mam Omnię i kocham ten telefon ale jeśli miałbym teraz wybierać z tych dwóch, wziąłbym HD.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
hmm a może by tak wziąć pod uwagę jeszcze Omnie 2 ? nie kosztuje już majątku, a jest lepsza od obu Smile Też kiedyś myślałem o HD, ale wybili mi go z głowy, podobno procesor mniej wydajny. a i za duży dla mnie... W samsungu dodatkowym plusem jest wbudowana pamięć. (także w omni 2).
S20 Ultra || ROM: Stock

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
Witam

Dzięki za wypowiedź-powoli przekonuję się do omnii-przemawia do mnie jakość i wydajność za bardzo dobre pieniądze.Samsunga omnie 2 odpuszczam-za duży koszt za-bądź co bądź-telefon(wg.mnie oczywiście).

Mam prośbe do @Ryrzy-mógłbyś zamieścić dla mnie kilka zrzutów ekranu Omnii i900 na jakimś nowym ROM'ie(na WM 6.5.3)-głównie chodzi mi o ekran główny,skrzynka mail,skrzynka sms-(chcę sobie porównać z moimi wspomnieniami po WM 6.1-gdzie jak się weszło w skrzynkę sms to wyglądała jak Outlook).
Poza tym ile trzyma bateria w Omnii-podajcie konkrety.
Czy system jest w pełni obsługiwany palcem?

Więcej pytań pewnie będę miał jak zobaczę screeny z systemu.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Zdjęcia znajdziesz w dziale z ROMami tu: http://www.modaco.pl/forumdisplay.php?fid=107

Mnie bateria trzyma 3-4 dni, ale ostatnio omnia służy jako PDA tylko, i rzadko rozmawiam smsuje z tej karty którą tam mam.
S20 Ultra || ROM: Stock

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
(03-05-2010, 08:39 AM)maryszkens napisał(a): Dzięki za wypowiedź-powoli przekonuję się do omnii-przemawia do mnie jakość i wydajność za bardzo dobre pieniądze.Samsunga omnie 2 odpuszczam-za duży koszt za-bądź co bądź-telefon(wg.mnie oczywiście).

Na allegro HD stoi w tej samej cenie co Omnia2. Dwójka ma zalete w postaci WVGA.

(03-05-2010, 08:39 AM)maryszkens napisał(a): Czy system jest w pełni obsługiwany palcem?

Wedlug mnie jak szukasz czegos latwego i przyjemnego w obsludze to wybierz sprzet z innym systemem. 6.5.3 napewno jest wygodniejszy od 6.1, ale wiekszosc zmian w "glebi" systemu polega tylko na powiekszeniu kontrolek - rewolucji nie ma.
Odpowiedz
W kwestii wyświetlaczy jestem laikiem i WVGA nic mi nie mówi-w porównaniu do innych.Wiem co to Amoled i multitouch.

Łatwym i przyjemnym systemem jest iPhone OS.Ale system jak i sam telefon posiadają wady które po krótkim/długim używaniu dają się we znaki-system bez pełnego multitaskingu,problemy sprzętowe z anteną gsm i wi-fi,obudowa która się szybko rysuję,wgrywanie wielu plików Over-the-air czyli przez wi-fi a nie kabel(np.pliki z pakietu Office),problemy z ustawieniami sieciowymi dla innych operatorów niż Orange i Era.Żeby nie było-iP to świetny sprzęt ale jak dla mnie to jeszcze bardzo nie dopracowany.

Jeżeli zmiany w 6.5.3 są widoczne w skrzynce sms,email i jest możliwość ustawienia programów z Office na głównym menu to mi to wystarczy.Bo reszta funkcji(multitasking,pliki po kablu w jedną i drugą stronę,pełny BT,ustawienia sieciowe dla każdego operatora,itp) są raczej w standardzie.
Odpowiedz
Co do skrótu WVGA czy WQVGA chodzi o rozdzielczość.

WVGA - tzw. wide (szerokie) vga czyli rozdzielczość 480 na 800 pikseli - taka rozdzielczość jest HTC HD
WQVGA tzw. wide qvga czyli rozdzielczość 240 na 400 pikseli - tak w Omnii i900

Większa rozdzielczość przekłada się na wyraźniejszy obraz na ekranie. Oczywiście dużo zależy też od wymiarów fizycznych ekranu.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości