W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
galaxy s4 exynos octa czy snapdragon?

Galaxy S4 Exynos Octa czy Snapdragon?
No właśnie wielu z nas zastanawia czy czy to co Samsung zrobił czyli to że wersja z Exynos Octa jednak nie będzie dostępna oficjalnie na Polskim rynku przyniesie dla nas jakieś znaczące straty?

Czy Octa czyli w/g nazwy 8 rdzeniowy procesor będzie tak samo szybki jak 4 rdzeniowy?

Na jakiej zasadzie to działa i czy jest to pełna Octa?

Odpowiedz znajdziemy poniżej.

Cytat:Film prezentujący oba modele czyli SPH-L720 (odpowiednik GT-I9505) dla operatora Sprint, z procesorem Snapdragon 600. Przeciwnikiem jest natomiast międzynarodowy wariant telefonu, czyli GT-I9500 z Exynos 5 Octa.

A tu wyniki z benchmarków.

[Obrazek: Samsung-Galaxy-S4-Exynos-5-Octa-vs-Snapdragon-600.jpg]

A tu mamy róznice wydajności na bateri prezentowanych modeli.

[Obrazek: Samsung-Galaxy-S4-bateria.jpg]

Czy jest czego żałować?

Moim zdaniem nie, gdyż posiadając 2 letnego Galaxy S2 (pomijając cene najnowszej "Galaktyki", różnica będzie zauważalna tylko w benchmarkach a jak wszyscy wiemy i tak każdy z tych procesorów da się jeszcze podkręcić, w większym czy mniejszym stopniu.

Tak więc pomijając cenę flagowego produktu Samsunga ja ze swojej strony powiem jedno nie warto wyszukiwać "dedykowanego" Exynosa bo zapewne cena jego będzie jeszcze większa.

Pozdrawiam Format.

Źródło:
Kod:
http://sampro.pl/samsung-galaxy-s4-porownanie-wersji-z-exynos-5-octa-i-snapdragon-600/
Odpowiedz
Fakt, jedyny problem który będzie bardziej wspierany przez developerów.
Już widać na XDA że I9500 ma większe zainteresowanie.
Moim zdaniem a lubię grzebać to na tą chwilę nie moc tylko właśnie to co ludzie zaczną bardziej doceniać i kupować no i portować, modyfikować.

Ps. sampro nie jest autorem tych benchmarków i wyników ale.Wink
.

Odpowiedz
Owszem nie są ale od nich "brałem" więc wypada zaznaczyć Smile
Odpowiedz
Noo wiadomo.Smile
Wracając do S4 to zobaczymy który się przyjmie.
.

Odpowiedz
jak u nas nikt sie nie wezmie za softowanie i9505 to ciężko to widze... na świat poszedł i9500 i ten bedzie bardziej supportowany
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
Dowiedziałem się że prócz octy to I9500 posiada lepszy procesor dźwięku.
Więc kolejna jakaś tam przewaga.Wink
.

Odpowiedz
Noooo... Całe szczęście, że jestem w wieku w którym już mało co mnie jara z gadżetów Tongue

Poza tym są dwie sprawy, które pojawiły się w ostatnich dniach...
Pierwsza...
Z doniesień na XDA wynika, że S4 ma (lub będzie miał) zablokowany bootloader.
Upierdliwość w sumie niewielka bo ponoć wystarczy zmienić kernel ze stocka na jakiś modyfikowany i problem znika. Niemniej stocka już nie zrootujesz.
Ta droga przestaje mi się podobać.

Druga...
Problemy z ekranem w S4...
Na wielu forach pojawiły się doniesienia, że S4 nie umie wyświetlać czerni co też zostało poparte zdjęciami i filmami porównawczymi. W porównaniu z czernią prezentowaną przez choćby takiego S2 to ta w S4 jest ciemnoszaro-purpurowa i generalnie do bani...
Niby Samsungowi udało się to naprawić, ale po tym okazało się, że pojawił się problem z szybkością reakcji poszczególnych subpikseli (jest różna dla poszczególnych subpikseli) co objawia się fioletową poświatą podczas zmiany wyświetlania niektórych kolorów...

No... póki co to na tyle Smile
<p><br></p>
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości