W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 26 głosów - średnia: 4.04
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
galaxy s vs hd2 desire hd

Galaxy S vs. HD2 vs. Desire HD
Witam
Niedługo kończy mi się umowa z orange. I zastanawiam się nad w/w. Czytałem wiele o tych modelach i dalej nie wiem co. Może ktoś stał przed takim wyborem i wybrał- to lub to i dlatego że...
Za galaxy S:
-nagrywanie HD
-S. AMOLED
-lepsze bebechy
HD2
-mozliwośc 2-sys(to mnie najbardziej kusi) automapa na WM
-większy ekran
-minus to obsługa tylko 65 tys kolorów-też na adroidzie?
Jak wygląda trzymanie baterii w hd2 w stosunku do galaxy?
I czy da się zdjąć jakoś simlocka z hd2(z galaxy s się da) samemu tak jak z omni?
Obecnie mam omnie I i nokię n95 8gb. Każdy uważa za wadę WM a ja z tym sys miałem pozytywne doświadczenia.
Trochę się rozpisałem, dzięki ze wszelką pomocWink
Wypowiem się, z racji tego iż stałem się posiadaczem sgs`a.
Posiadam go 3dni i nie mam z nim żadnych problemów.
Bateria trzyma ładnie 3-4dni / jeżeli nie wystarczy na allegro za 150zł można kupić tkz. battery-pack
Aparat bez flasha ale robi bardzo ładne zdjęcia. Szybki procesor. Ogólnie ma wszystko co jest dostępne obecnie na rynku.

Co do Dis.HD, z tego co gdzieś się doczytałem, to posiada błąd z HD2, a mianowicie, przy robieniu zdjęć jest jakaś różowa plamka. A co mnie rozbawiło, nie ma przedniej kamery.

Mały test 4smartfonów, a między innymi SGS i Dis.HD:
Kod:
http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,Szybki-test-porownawczy-4-smartfonow,wid,13203633,wiadomosc.html

Samsung Galaxy NOTE N7000 16GB + MicroSD Platinet 16GB cls4
PA 2.99 betaNINE.9+ 4.2.1 | Modem: LSC | Thor Kernel v0.34.1
CPU: 2x1.4GHz@2x1.6GHz | GPU: 400MHZ
Dzieki za link i krótka oceneWink Też kiedys czytalem o tej rozowej plamce ale mieli to podobno naprawic, przynajmniej w hd2. Jak jest teraz to nie wiem. A jak z wykonaniem, jest ono tak slabe jak piszą inni? Kupowałes go w sieci czy na wolnym rynku? Jak juz o bd miec brand orange:/ Zeby wgrac inny rom trzeba rootowac i czy trudne jest takie wgranie romu jak i sam root-podobne do wgrywania w omni?
(03-14-2011, 05:46 PM)Dominik napisał(a): Też kiedys czytalem o tej rozowej plamce ale mieli to podobno naprawic, przynajmniej w hd2. Jak jest teraz to nie wiem.
W hd2 poprawione zostało UPDATE`m, a w DHD dalej jest to samo [chyba że już wypuścili jakiś update.

(03-14-2011, 05:46 PM)Dominik napisał(a): A jak z wykonaniem, jest ono tak slabe jak piszą inni?
Mi osobiście wykonanie się podoba, innym nie wiem.

(03-14-2011, 05:46 PM)Dominik napisał(a): Kupowałes go w sieci czy na wolnym rynku?
Kupiony na alegro ;]

(03-14-2011, 05:46 PM)Dominik napisał(a): Jak juz o bd miec brand orange:/ Zeby wgrac inny rom trzeba rootowac i czy trudne jest takie wgranie romu jak i sam root-podobne do wgrywania w omni?
To zależy jaki chcesz. Wgrywanie romu nie jest trudne. A czy podobne do omni, to tak nie do końca. Omnie podpinałeś przy grandprix`ie i GP wywoływał tryb DL, a w sgs`ie musisz go wywołać sam.

Samsung Galaxy NOTE N7000 16GB + MicroSD Platinet 16GB cls4
PA 2.99 betaNINE.9+ 4.2.1 | Modem: LSC | Thor Kernel v0.34.1
CPU: 2x1.4GHz@2x1.6GHz | GPU: 400MHZ
Dzieki za odp na moje pytania las3rrWink Fajnie by bylo jak by sie wypowiedział jeszcze jakis posiadacz hd2.
No to ja wypowiem się o HD2 Smile
Co do systemów to możesz ich mieć aż 4, tzn. WM 6.5, WP7, Android, Meego.
Z kolorami na Andku tak samo jak na WM czyli 65k ale i tak oko człowieka nie rozpozna więcej(czy coś w tym stylu) Smile
Co do baterii to nie jest tak źle jak się wydaje, a mianowicie 1,5 dnia wytrzymuje spokojnie przy intensywnym używaniu. Wiadomo zależy od tego co robisz itd. Czasami trzyma 2 i więcej dni.
Simlocka "domowym" sposobem nie zdejmiesz niestety.
Wrażenia jak najbardziej pozytywne wszystko hula jak należy. Jeżeli lubisz bawić się w wgrywanie, modowanie itd. to telefon dla Ciebie. Andek działa po prostu świetnie, jest masa romów 2.2, 2.3 z sense i bez, jednym słowem OGROMNA ilość Smile Sam możesz zobaczyć tutaj:
Kod:
http://android.hd2roms.com/
- wszystkie romy z andkiem na HD2. Wp7 działa identycznie jak na HD7 i do tego polscy kucharze wzięli się za spolszczenie itd.
Gdy zbliżałem się do zakupu rozważałem nad tymi telefonami co ty, jednak wybrałem HD2 i w 100% nie żałuję wyboru. Do DHD nie warto dopłacać jeżeli nie grasz w jakieś super hiper wymagające gry, bo DHD właściwie ma tylko lepszy chip graficzny(z najważniejszych) Smile
Wszystko chodzi naprawdę super płynnie tak jak na DHD.
Jeżeli masz jakieś pytania to chętnie odpowiem.
Zanim o coś zapytasz użyj opcji SZUKAJ

Jeśli ci pomogłem daj +

(03-14-2011, 09:09 PM)Pablo napisał(a): Z kolorami na Andku tak samo jak na WM czyli 65k ale i tak oko człowieka nie rozpozna więcej(czy coś w tym stylu) Smile

Rozpoznaje Pablo bo są przejścia kolorów które nazywają się gradientami.
Widać schodki pomiędzy koloramiWink
Sprawdzałem na O2 i SGSie szwagra.
Tapetka u niego wyglądała ładnie zaś u mnie schodki a też mam paletę taką jak ty.Wink
.

Możliwe, że tak ale przejścia to nie życie Tongue Zresztą musiałbyś mieć dwa telefony i trzymać obok siebie żeby zobaczyć różnicę, a to chyba bez sensu Smile

Jeśli ci pomogłem daj +

(03-14-2011, 09:52 PM)Pablo napisał(a): Możliwe, że tak ale przejścia to nie życie Tongue Zresztą musiałbyś mieć dwa telefony i trzymać obok siebie żeby zobaczyć różnicę, a to chyba bez sensu Smile

wystarczy tapetka z przechodzącymi kolorami. Masz wtedy już lipe bez żadnych telefonów.Wink
.

Sam już nie wiem, bo moje oko mało rozpoznaje Big Grin Możliwe, że tak jest ale na wyświetlacz nie narzekam Smile

Jeśli ci pomogłem daj +

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości