[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 26 głosów - średnia: 3.23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
gps niedziała

GPS niedziała
Witam. Mianowicie Omnia, którą kupiłem jest używana, ale z dobrych rąk (sam znam tą osobę), jednakże nie działa mi całkowicie GPS. Mam ją już od jakiegoś czasu lecz nigdy nie był i nie będzie mi potrzebny lokalizator, natomiast jest dla mnie ciekawe dlaczego nie działa.

Sprawdzałem już różne ustawienia portów, korzystałem z BeeLineGPS i podobnych programów, jednak nie łapie żadnego sygnału. Co ciekawe wykrywa położenia satelit na niebie lecz moc sygnału jest na poziomie "0". Czy jest możliwe, aby była to zepsuta antena?? Jeżeli tak to czy da się ją wymienić??
Odpowiedz
Może zmień rom na jakiś gotowany z forum.
.

Odpowiedz
już próbowałem, ale nic nie dało
Odpowiedz
A czy uruchamiasz GPS przy możliwości rozmów przez telefon (aktywna karta sim)? W Omni trzeba mieć aktywną kartę sim, żeby działał GPS.
Odpowiedz
Tak, oczywiście. Dodatkowo próbowałem z rozszerzonym systemem. Sądze że poszła antena gps, ale czy da się ją wymienić i czy warto??
Odpowiedz
Jeżeli telefon jest na gwarancji to zmień na oryginalny rom i do serwisu.
Odpowiedz
niestety nie, gwarancja mineła już troche czasu temu
Odpowiedz
1. jaki masz ROM i jakie radio ?
2. a co mówi prog "Ustawienia GPS" ?
3. spróbuj zainstalować [GPS] Mod Driver ze strony:
Kod:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=571266
u mnie Igo Primo 1.2 chodzi na tym wyśmienicie. I jeszcze jedno, w trakcie instalacji będzie wyświetlony nr portu
Odpowiedz
1. SAID2 i DXID1
2. Niestety nie rozumiem o co ci konkretnie chodzi??
3. Spróbuje zaraz...
cóż dalej znajduje satelity jednak nie łapie fixaSad(
Odpowiedz
SAID2 to też WM 6.1 i 6.5, ja mam SAHJ3 + radio JCIC2
Może lepiej na krótki okres zainstaluj radio PUJA1, jest prądożerne ale można szybko złapać fixa
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości