W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 24 głosów - średnia: 2.46
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
edycja plików csc

Edycja plików CSC
Trochę szkoda mi mojej omni aby samemu próbować stworzyć ROM.Poza tym ROMy Ryrzego są dla mnie super. Chciałbym jednak zmienić na stałe pewne rzeczy w rejestrze. Do wgrywania ROMu używam GP więc zawsze najpierw rozdrabniam go Executorem. Powstaje mi parę plików w tym plik *.csc. Executor pozwala dalej rozłożyć ten plik na podpliki CSCConfig.reg, CSCConfig.xml. Czy mogę wyedytować plik reg, potem złożyć go executorem i bezpiecznie w grać poprzez GP? Dokładnie chodzi mi o wpis dotyczący ukrywania kontaktów sim
REGEDIT4
[HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Phone]
"ShowSIM"=dword:00000000
Czy muszę wpisywać też REGEDIT4? Plik csc wygląda jakby był podzielony na kilka sekcji. W którym miejscy mam wkleić moją część?
Odpowiedz
a nie lepiej swój przygotowany plik rejestru trzymać w Moja Pamiec/XDA_UC ? i po pierwszym uruchomieniu doda Ci Twoje ustawienia do rejestru
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
(01-26-2010, 10:29 AM)Ryrzy napisał(a): a nie lepiej swój przygotowany plik rejestru trzymać w Moja Pamiec/XDA_UC ? i po pierwszym uruchomieniu doda Ci Twoje ustawienia do rejestru
Ryrzy, a jak to powinno wyglądać w przypadku kontaktów na przykład. Też jestem czymś takim zainteresowany. Czy nie będzie tego prblemu, że po każdym SR kontakty SIM będą widoczne jednak - tak się dzieje jak w Advanced Condig zmieniam, jeśli nie dam SR kontakty ukryte, jeśli się z jakichkolwiek powodów zrobi SR lyb wyłączy i włączy Omnie kontakty SIM znowu widoczne (na WM 6.1 nie było tego problemu)
!!! Nie pomagam na PW od tego jest forum !!!

Odpowiedz
hmm nie próbowałem tego... ale zrób plik np mojerejestry.reg i wpisz tam Swoje klucze np:

Kod:

Wrzuć do Katalogu XDA_UC i zobacz czy po hard resecie lub wgraniu ROMu będzie to Działać Smile
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
No właśnie mi po SR kontakty sim wracają. Wyeksportowałem sobie ten klucz i dodałem go do autostartu. Więc nie pokazuje mi podwójnych kontaktów ale po każdym resecie pyta czy na pewno dodać wartość rejestru. Myślę że jakby wyedytować plik CSC to wartość ta była by stała. SR by jej nie zmieniał.

Aktualizacja

Wczoraj rozbiłem plik CSC executorem. Wyedytowałem plik Reg w notatniku dopisując [HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Phone]
Złożyłem plik również executorem. Wgrałem całość GP i sukcesem jest że omnia uruchomiła się bez żadnych problemów. Niestety wpis ten nie zmienił nic w wyświetlaniu kontaktów. Czy położenie wpisu może mieć znaczenie czy pliki CSC nie działają w ten sposób ,że na stałe zmieniają wartości w rejestrze? Po co w takim razie są pliki CSC?
Odpowiedz
(01-26-2010, 11:46 AM)Ryrzy napisał(a): hmm nie próbowałem tego... ale zrób plik np mojerejestry.reg i wpisz tam Swoje klucze np:

Kod:

Wrzuć do Katalogu XDA_UC i zobacz czy po hard resecie lub wgraniu ROMu będzie to Działać Smile

Witam wszystkich forumowiczów,
Ryrzy zrobiłem sobie plik rejestru z rozszerzeniem .reg, i wpisałem w nim
Kod:
i umieściłem go w katalogu "XDA_UC", razem z innymi programami, lecz rejestr się nie dodał.

Nie chciałem zaśmiecać tematu oznaczonego FAQ ale znalazłem błąd w temacie http://www.modaco.pl/showthread.php?tid=265 ponieważ po stworzeniu katalogu "XDA_SD" i wgraniu do niego programów nie zainstalowały się, gdy w katalogu "XDA_UC" stworzyłem podkatalog SD, czyli ścieżka powinna być taka "\\Moja pamiec\XDA_UC\SD" wyskoczyła mi możliwość wyboru gdzie chcę zainstalować program.
pozdrawiam

Część problemu rozwiązałem, ponieważ skorzystałem z pewnej strony i stworzyłem, sobie plik .cab zmieniajacy rejstr i teraz instaluje sie za kazdym razem po HR, czy tez wgraniu nowego ROMU.
Niestety wszystko pięknie ładnie, ale do czasu kiedy nie zrobimy soft-reset albo nie wyłączymy-włączymy telefonu, bo kontakty znów robią się podwójne, jest to denerwujące jak pojawiają się w książce tel. "klony".
Telefon: SGH-i900 Omnia
Rom: Test i900SAID2/21054M by Ryrzy
RadioRom: i900PUJA1
Udało mi się tobie pomóc?
Kliknij [Obrazek: thumbsup.gif], to nic nie kosztujeWink
Odpowiedz
(01-28-2010, 07:21 PM)grubyxxx napisał(a): Nie chciałem zaśmiecać tematu oznaczonego FAQ ale znalazłem błąd w temacie http://www.modaco.pl/showthread.php?tid=265 ponieważ po stworzeniu katalogu "XDA_SD" i wgraniu do niego programów nie zainstalowały się, gdy w katalogu "XDA_UC" stworzyłem podkatalog SD, czyli ścieżka powinna być taka "\\Moja pamiec\XDA_UC\SD" wyskoczyła mi możliwość wyboru gdzie chcę zainstalować program.
pozdrawiam

Dzięki, już poprawiam
Pomogłem? Wstawiłem fajny program? Podreperuj moją reputację Big Grin
Odpowiedz
(01-28-2010, 07:21 PM)grubyxxx napisał(a): Część problemu rozwiązałem, ponieważ skorzystałem z pewnej strony i stworzyłem, sobie plik .cab zmieniajacy rejstr i teraz instaluje sie za kazdym razem po HR, czy tez wgraniu nowego ROMU.
Niestety wszystko pięknie ładnie, ale do czasu kiedy nie zrobimy soft-reset albo nie wyłączymy-włączymy telefonu, bo kontakty znów robią się podwójne, jest to denerwujące jak pojawiają się w książce tel. "klony".

Wrzuć sobie tego caba lub skrót do niego do autostartu windowsa.Mi działa też wrzucenie do autostartu klucza rejestru. Minus jest taki, że po każdym SR pyta czy na pewno zainstalować
Odpowiedz
koledzy jeśli chodzi o ukrywanie kontaktów sim zostawcie zmiany w rejestrze (sam to przerabiałem zrobiłem reg i dodałem go do auto startu ale i tak za każdym SR kontakty sim wracały ;/)

Jednak zastosowałem NikiSimFix i mój problem znikł ... więc wrzucajcie do XDA_UC załączony przeze mnie plik .cab i po kłopocie Wink

[dl=NikiSIMFix]http://www.multiupload.com/1EVWF5LN3T[/dl]
Odpowiedz
Kolega z zaprzyjaźnionego forum, znalazł jeszcze inne wyjście, związane z problemem ukrywania kontaktów z karty SIM i ich dublowaniem. Za jego zgodą zamieszczam opis i aplikację.

Po zainstalowaniu aplikacji, w katalogu programów, utworzy się nowy skrót "Ukryj Pokaż SIM".

Program działa automatycznie, po wyłączeniu lub resecie Omni, kontakty są automatycznie ukrywane.
Przy pierwszym otwarciu książki, kontakty mogą się na chwilę pokazać, ale widok zostanie odświeżony, i kontakty nie będą już widoczne.
Wyłączanie i reset telefonu, nie przywracają widoczności kontaktów, wyjątkiem będzie sytuacja w której wyłączymy moduł GSM, bez wyłączania telefonu - po ponownym włączeniu modułu GSM, kontakty będą widoczne, aby ukryć kontakty SIM, należy wtedy kliknąć w ikonkę "Ukryj Pokaż SIM", a każde kolejne kliknięcie, na przemian pokazuje lub ukrywa SIM.
Może to być przydatne wtedy ,gdy chcemy skorzystać z numerów zapisanych na karcie SIM.

[dl=wojdud UkryjSIM_ful (*.cab) instalka w dowolnej lokalizacji]http://www.divshare.com/download/10315747-6cf[/dl]

Aplikacja testowana na WM 6.1

Po uwadze kolegi JaCoL w poscie #11, dodam cytat z email-a kolegi wojdud, w którym potwierdzał mi zgodę na opublikowanie zamieszczonej przez niego aplikacji, i z którego jasno wynika, że nie przypisuje sobie on autorstwa tej aplikacji: "….Kiedyś to skleciłem z plików które miał kolega na swoim HTC ,ja tylko zrobiłem instalkę i połączyłem te dwie maleńkie aplikacje ,no i wymusiłem utworzenie skrótów…."

Z podziękowaniami dla kolegi wojdud Big Grin
Pomogłem? Wstawiłem fajny program? Podreperuj moją reputację Big Grin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości