W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 15 głosów - średnia: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
dziwny problem z smsami na i900

Dziwny problem z smsami na i900
Siemka, to mój pierwszy post, ale dla mnie bardzo ważny.... Otóż mój problem polega na tym, iż smsuje z dziewczyną i po jakimś czasie normalnej wymiany smsów nastaje nagle cisza, przez jakiś czas żadne esy nie dochodzą od niej do mnie, ale za to po kilkudziesięciu minutach dochodzą wszystkie naraz (tak jakby to program zamulał, takie mam bynajmniej wrażenie, forma czatu wyłączona) lecz gdy ja wysyłam do niej smsy, to wszystko jest ok. Mogę również dzwonić i odbierać normalnie. Proszę, wytłumaczcie mi co to jest, dlaczego tak jest i jak temu zaradzić, to bardzo ważne. Jeszcze raz proszę. Config telefonu:

ROM: I900SAHJ3
RadioRom: i900JCIC2

Dodam, że zasięg jest full, ale czasami spada do 2-3 kresek, ale esy mogę wysyłać normalnie i rozmawiać też. Nie instalowałem żadnych programów, tylko nitrogen do muzyki, dodam że w ustawieniach pasma mam wybrane GSM900/1800 i wybór sieci na auto, ale ustawienie go na ręczne niestety nic nie daje, sieć to Plus w 36.6, HSDPA i inne pierdołki off związane z 3G
Odpowiedz
Imho to wina sieci a nie telefonu...
Oneplus 7T 8/128GB | Oxygen OS Android 11 | Stock Kernel | Supcase UB Style

Samsung Galaxy Watch 3 | Ringke Air Sport

IPAD 10.2 (2019) | iOS 14.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
Czemu tak sądzisz ?? przecież, gdy ja wysyłam esy to jest ok, a tych esów raczej dużo wysyłam i każdy dochodzi na czas do mojej dziewczyny......
Odpowiedz
To wina sieci... Też mam czasami podobnie w plusie, choć nie zauważyłem tego często. Występuje na każdym telefonie a nie tylko na omnii.
Odpowiedz
Skoro tak mówicie, to niech tak będzie, tym bardziej dziękuje za odpowiedzi, bo na forumgsm.pl nikt się nawet nie pokwapił, żeby pomóc. No cóż, więc temat jest do zamknięcia. Jeszcze raz wielkie dzięki Big Grin
Odpowiedz
Witam ponownie, chciałem odświeżyć temat, ponieważ doszedłem, co mogłoby być nie tak. Otóż kolego Toldo i negocjatorek, to nie jest wina sieci, bo przekładałem swoją z 36i6 simke do k550i i tam wszystko jest ok... A teraz sytuacja wygląda następująco: po kilku przeprowadzonych doświadczeniach wnioskuję, że do omni dochodzi zawsze 10 pierwszych smsów pod rząd, od 11 zaczyna się już martwa cisza, nic nie dochodzi, ja owszem mogę wysyłać zapytania o np. jaką mam taryfę czy wysyłać normalnie do osób, a i tak sms'y do mnie nie dochodzą.... I tak jest za każdym razem, dopiero po godzinie jak wyśle esa z bramki do siebie czy wywołam usługe jakie mam taryfy, to dopiero nadchodzi pełny zsyp smsów. I teraz mam w związku z tym pytanie, co to może być, czy to może być wina oprogramowania, czy możliwe jest uszkodzenie związane z GSM ? czy może poprostu pokombinować z ROM'ami ? Doświadczenia przeprowadziłem na SAHJ3+XXHJ1-radio, SAHJ3+PUJA1-radio i WM6.5 b.28230+PUJA1-radio i na takim obecnie siedzę... Proszę o pilną pomoc, bo nawet nie mogę normalnie poesemesować.... Undecided
Odpowiedz
Na początek wgraj ostatni oficjalny soft SAID1, i nie wgrywaj żadnego innego Radioromu. Nie wiem dlaczego na forum jest takie uwielbienie dla Radioromów JCIC i PUJA, Akurat te dwa maja najgorszy zasięgConfused A po drugie włącz 3G, po to to jest aby używać. Albo ustaw tylko na próbę 3G i zrób test czy tez będą problemy.
Odpowiedz
Wgrałem oficjalny soft SAHJ3 ze strony samsunga (nie przez GP), niestety wszystko jest to samo, HR nie pomaga, nie wiem już co robić... Sad Dostane 10 sms i cisza, reset i potem jest zsyp smsów.. Sad
Odpowiedz
Serwis albo idź do operatora.
Oneplus 7T 8/128GB | Oxygen OS Android 11 | Stock Kernel | Supcase UB Style

Samsung Galaxy Watch 3 | Ringke Air Sport

IPAD 10.2 (2019) | iOS 14.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
(12-12-2010, 04:41 PM)tomekggxx napisał(a): Wgrałem oficjalny soft SAHJ3 ze strony samsunga (nie przez GP), niestety wszystko jest to samo, HR nie pomaga, nie wiem już co robić... Sad Dostane 10 sms i cisza, reset i potem jest zsyp smsów.. Sad

To jest wina sieci mam 36i6 i mam to samoSadale dostałem nowy starter i odrazu problemy zniknełyWink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości