W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
co kupić jak żyć panie premierze? ?

Co kupić (jak żyć Panie Premierze?)?
Piszę to ze sporym niepokojem o odpowiedzi, które otrzymam od tzw. Starej gwardii, znanej też jako Aleja Leni vel. stali bywalcy (bo pewno mało który inny user odpowie). Nie mniej zapytam, bo w sumie jestem ciekaw. Nigdy specjalnie nie miałem problemu z wyborem telefonu, pod warunkiem, że był to Samsung Galaxy S Big Grin Tym razem jednak mam zagwozdkę dosyć sporą i to nie tylko w kwestii wyboru parametrów smartfona, ale też finansowych, lekko zahaczając o egzystencjalne. Do rzeczy może przejdę zatem. Od 3 lat z przerwami używam wspomnianego wyżej SGS'a i w zasadzie zaspokajał on moje potrzeby w 99%. Teraz jednak przydałoby się iść z duchem czasu i kupić coś nowszego, szybszego. Po kolei napiszę teraz jakie telefony wstępnie rozważam wraz z wadami i zaletami.

Samsung Galaxy S2 (i9100)
+ Wolfson Wink
+ Przyzwoity aparat
+ Ogromne wsparcie developerów i sporo romów do wyboru
+ Wystarczająca szybkość
+ Cena
- Rychłe zakończenie aktualizacji Samsunga
- Niewielki przeskok w stosunku do Eski

Samsung Galaxy Note (n7000)
+Możliwości (rysik itp.)
+Ekran
+Wsparcie developerów
+Wystarczająca szybkość
-Rychłe zakończenie aktualizacji Samsunga
-Wielkość
-Wątpliwy sens posiadania tak dużego smartfona i tabletu (funkcjonalność się pokrywa)

Samsung Galaxy S3 (i9300)
+Wygląd
+Funkcje
+Wsparcie developerów
+Wsparcie Samsunga jeszcze przez jakiś czas
+Aparat
-Cena

Samsung Galaxy S3 mini (i8190)
+Wygląd
+Cena
+Wielkość
-Mała pamięć wewnętrzna (4GB dla usera)
-Niewielkie wsparcie developerów
? Wsparcie Samsunga?
-Niewielka różnica w stosunku do Eski
-Gorszy niż S2

Samsung Galaxy Nexus (i9250)
+Wygląd (zwłaszcza w wersji białej)
+Aktualizacje!
+Wsparcie developerów
-Stała ilość pamięci (16GB to trochę mało)
-Podobno kiepska bateria

LG 4X HD (p880)
+Cena
+Wygląd
+Tegra 3
-Kiepskie wsparcie developerów
-Wątpliwe wsparcie LG
-Ponoć kiepska jakość dźwięku, zarówno w trakcie rozmowy, jak i na głośniku/w słuchawkach
-Serwis ma sporo negatywnych opinii

To tyle moich propozycji. Chętnie obejrzę inne ciekawe, wraz z uzasadnieniem.

Jeśli chodzi o moje potrzeby to nie są one wygórowane:

-Telefon ma przede wszystkim dzwonić, więc musi mieć dobry zasięg.
-Powinien mieć przyzwoitą baterię - nie jestem ciągle online, tylko w razie potrzeby, nie gram też dużo, tylko słucham muzyki, dzwonię, piszę, czasem cyknę fotkę, kilka razy dziennie czytam pocztę, czasem trochę neta i tapatalk, więc od rana jednego dnia do wieczora dnia następnego powinien wytrzymać.
-Idąc dalej zgodnie z tym co właśnie napisałem - względnie dobra jakość dźwięku. Pod tym względem Eska trochę mnie wyczuliła, więc do niej będę porównywać dźwięk.
-Aparat ma być, raczej z flashem. Zdjęć nie robię codziennie, ale chciałbym żeby były przyzwoite. Podobnie z filmami.
-Pamięć wewnętrzna - 16GB to jest absolutne minimum, jeśli nie ma możliwości włożenia karty pamięci (Nexus), ale nawet z kartą lepiej jak nie będzie mniej niż 16 (wyjątek: S3 mini).
-Romy - lubię się czasem pobawić, coś pozmieniać, więc jeśli nie będę mógł czegoś przerobić pod siebie to będzie lipa.

Budżet jakim obecnie dysponuję to ok. 980pln, z możliwością dołożenia ze dwóch setek (ze sprzedaży Eski, bądź z wypłaty). Nie mniej pytanie czy jest sens dokładać, konkretnie do S3. Czy nie lepiej byłoby kupić S2 w ładnym stanie, a za resztę iść do kina z dziewczyną i żyć przez dwa tygodnie (względnie odłożyć), albo wydać większość powyższej kwoty na nowego 4X HD, bądź używanego Note'a, względnie używanego Nexusa, czy nowego S3 mini. Dodam, że "nowego" telefonu zamierzam używać przez minimum rok, chyba, że trafi się jakiś wypadek losowy bądź inna okazja i zmienię fona. Część opinii już znam, nie mniej chciałbym aby zostały one nieco rozbudowane. Wiecie, że wszystkie opinie sobie cenię, ale jeśli to mają być posty w stylu, weź S3 bo fajny to podziękuję (wiecie kogo mam tutaj na myśliTongue). W tej chwili jest mi potrzebny głos rozsądku.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
z tego budżetu spokojnie mozesz sobie na sklepie kupic od klienta S3 Smile Wsparcie dla S3 / S2 jest ogromne, ale weź pod uwagę że s2 będzie powoli wymierać a i wsparcie samsunga raczej już umarło i na 4.2.2 nie ma co liczyć. Lepiej poczekać jeszcze troche na okazję, lub poczekać i nazbierać pare zł jeszcze. Wspominałeś ze abo Ci się konczy... wziąść coś co opłaca się sprzedać za pare zł i znów masz większy budżet Smile

LG bym wykluczył od razu mimo że tegra...
S3 mini stosunek cena parametry... niebardzo chyba Smile
Nexusa wsparcie napewno bedzie dobre, ale hmm to też już nie najnowszy model
Note - mnie tu wielkość odstrasza...
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
Toldo już wziął i sprzedał stąd ma budżet taki na nowy telefon, ja mu proponowałem S2 ale... no właśnie też ten sam argument S2 już wymarła dla Samsunga i tak długo 2 lata był upgrade więc cud w porównaniu do SGS czy O2. Więc na jego miejscu jak chce mieć jeszcze wsparcie S3 jak nic.
Odpowiedz
No właśnie, myślisz, że skąd mam nagle prawie kołacza na telefon Big Grin Kupiłem w Plusie Lumię 820 za 69 i poszła za 1029 Tongue No właśnie, niby mogę skupić od klienta używkę S3 za ok. 1000pln, ale ostatnio coś nie chcą przynosić, a z kolei na allegro, używki z kompletem i gwarancją zaczynają się od 1300 gdzieś.
Odpowiedz
używki takie drogie ? masakra... ja moją nówke za 1000 kupiłem prosto z playa klient przyniósł ... a nie mozesz kontaktować się z innymi punktami i powiedzieć że jak kupią taką s3 to dla Ciebie ? myśle że szef by się zgodził na takie cuś jak dobrze zagadasz.

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
Wiesz, za 1000 też można kupić, ale golasa bez gwarancji. Nie bardzo mam opcję z innych punktów bo to nie jest sieć sklepów przecież, tylko marka jest wspólna (franczyza). Wstępnie możemy więc wykluczyć Note, bo raz, że wielki, dwa, że pokrywa się funkcjonalnością z tabletem, a trzy to dziewczyna mnie z domu wyrzuci Big Grin
Odpowiedz
Tam ktoś się wypowiedział na temat tegry. Czemu niby nie z tegrą? HTC One X ma tegre 3 i jak dla mnie jest nawet ciótkę lepszy od sgs3Tongue ale to tylko moje zdanie, nie wiem, mogę zaproponować jeszcze Sony Xperia T albo S, wygląd ciekawy aparat 13mpx. Chociaż osobiście bym nie kupił, nie przekonuje mnie jakośBig Grin Nexus... hmmm to w sumie wolał bym dołożyć do Nexus 4 ale to też odstrasza trochę bo LG to już jednakTongue
Odpowiedz
Cytat:LG bym wykluczył od razu mimo że tegra...

chodzi o producenta a nie o procesor

Odpowiedz
No Panowie, mam do zgarnięcia S3 za 1080pln z wliczoną wysyłką. Pebble Blue, idealny stan, gw. do 08.2014, komplecik z oryginalnym case'em. Może się uda Big Grin
Odpowiedz
roczna s3... bleee Tongue

kupuj kupuj Big Grin ktoś musi moje wypociny testować Tongue

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości