W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
bateria

Bateria
Witam, co to może być i czy to jest normalne, bateria działa około 5 godzin ale od 100% do około 94 spada w około 10-15 minut, potem do około 40% wytrzymuje ponad 4 i poł godziny, a od około 40% do zera spada a 5 minut, na wykresie jest po prostu linia w dół od tych około 40%. Jeszcze czasami potrafi na jednym procencie i 15 minut utknąć a czasami to kilkanście procent w dwie minuty leci.
Ładowanie też dziwnie-trwa nawet i 10 godzin do pełnego, przy czym do około 50% ładuje w 15 minut, potem do 97% około 5-7 godzin, od 97% do 100% nawet trzy godziny potrafi ładować. Podczas tego ładowania od około 97% ekran włącza się symbolem baterii i gaśnie i tak nawet co 2 sekundy, jakby sygnalizował naładowanie chociaż jest między 97% a 99% i tak może migać nawet kilka godzin aż odłączę kabel.
Android fabryczny, bez roota, tablet ma około 6 miesięcy.
Odpowiedz Safari Android 4.1.x Jelly Bean
To tablet za 300 zł. Problemy z akumulatorem to normalka.
Odpowiedz Google Chrome Windows 7
Nie zgodzę się generalnie bateria pracuje normalnie w sensie ilości godzin pracy i ładowania bateria ma 14,8Wh 3.7V i 4000mAh pojemności

Czas prasy waha się od 4 do 6 godzin w zależności od ustawienia podświetlenia , WiFi i ogólnego obciążenia

Natomiast nie od dzisiaj wiadomo że kernel jest walnięty a to on przelicza V na procenty i z tąd te dziury

Ja osobiście sprawdzałem kilkanaście kerneli i w zależności od kernela na stałym podłączeniu do prądu w sensie bez baterii i zasilacz bezpośrednio do taba pokazywało 100%, 50%, 65% ,70%

Co do ładowania to sprawdź ile zajmuje na wyłączonym tabie powinno być znacznie lepiej
Racja chyba że to nie wina baterii bo trzyma 5 godzin, tylko wskazania baterii wariują, co do ładowania to ładuję na wyłączonym, na noc podłączam i po 8 godzinach jest 98-99%.
Przy używaniu tabletu podczas ładowania to prawie wcale nie ładuje, jakieś 2% na godzinę.
Ładowarka oryginalna oraz sprawdzałem także na innej o takich samych parametrach.

Czyli nic nie da się zrobić póki producent nie zrobi poprawki (czyli nigdy)? Czy może coś się da wyregulować, skalibrować mając root?

PS. ja za swojego zapłaciłem 449 zł w mediamarkt jakieś pół roku temu. Skąd ta cena 300 zł? Shy
Odpowiedz Safari Android 4.1.x Jelly Bean
Ja swojego kupiłem za 250zł nówka sztuka gościu dostał za przedłużenie umowy w T i sprzedał po kosztach

Zrobić chyba się da z tego co pamiętam do telefonów była taka możliwość

Ryrzy by się musiał wypowiedzieć jest większym specjalistą ode mnie
Ja dalem 200 akurat za nowy i wskazania baterii byly od poczatku takie... bateria ok 5 godzin. To chiniol i ma taka przypadlosc. Za jakosc niestety trzeba zaplacic albo dobrze trafic. I tak 5870c jest super jak na swoja cene. Wykonanie, osiagi, rozdzielczosc

Wysłane z mojego LG-D802
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Tapatalk
Chinol chinolem . ale mam new nexusa 7 2013 i bateria gorzej jak w PMP5870C. Nawet wydajność ma trochę lepszą.
Life is one big game...
Odpowiedz Google Chrome Windows 8.1

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości