W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 40 głosów - średnia: 3.03
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
bateria sgs

Bateria Sgs
Panowie mam pytanko? Od kilku dni mój sgs dosłownie pożera baterie.Dziś rano odłączałem wykonałem może z 4 telefony i fonik leży na biureczku, i baterii prawie niema.Mam tam kilka aplikacji zainstalowanych mam programik kiler do zamykania aplikacji a mimo to mój sgs nie daje rady.
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
Wyłącz killera aplikacji to powinieneś odczuć różnicę.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz Opera Windows 7
Może jakaś aplikacja wykonuje jakąś operację i ciągnie tyle baterii?
Nie wiem czy zadziała na sgs ale powinno...

Na początek musisz mieć włączone debugowanie usb, zainstalowane sdk na dysku C i sterowniki do telefonu.
Podłącz telefon do komputera
Włącz CMD
wpisz: cd c:\Android\tools
wpisz: adb shell
powinieeś zobaczyć taki znaczek '$'
wpisz: logcat
wciśnij power

Jeśli zobaczysz takie coś to jest ok
Cytat:=> again nothing special
D/dalvikvm( 75): GC freed 40165 objects / 1974768 bytes in 91ms
D/dalvikvm( 1560): GC freed 25 objects / 1800 bytes in 53ms
D/dalvikvm( 1687): GC freed 7551 objects / 330032 bytes in 102ms

=> Twidroid doing it's thing

I/ActivityManager( 75): Start proc com.twidroidpro:remote for service com.twidroid ...

=> back to freeing up the objects

D/dalvikvm( 1287): GC freed 3 objects / 72 bytes in 95ms
D/dalvikvm( 1253): GC freed 281 objects / 12688 bytes in 91ms

Jeśli będziesz miał takie coś to już będziesz wiedział co ciągnie tyle baterii.

Cytat:D/dalvikvm( 1287): GC freed 3 objects / 72 bytes in 92ms
D/dalvikvm( 2216): GC freed 6646 objects / 313032 bytes in 104ms
D/NetworkLocationProvider( 75): onCellLocationChanged [***]
D/LocationManager( 2216): removeUpdates: listener = com.levelup.beautifulwidgets .UpdateWeather$2@447843d8
D/dalvikvm( 1253): GC freed 281 objects / 12688 bytes in 93ms
D/LocationManager( 2216): removeUpdates: listener = com.levelup.beautifulwidgets .UpdateWeather$2@447843d8
D/dalvikvm( 75): GC freed 41839 objects / 1963448 bytes in 88ms
D/dalvikvm( 1287): GC freed 3 objects / 72 bytes in 94ms
D/dalvikvm( 2216): GC freed 6657 objects / 314648 bytes in 35ms D/NetworkLocationProvider( 75): onCellLocationChanged [***]
D/dalvikvm( 1253): GC freed 279 objects / 12640 bytes in 94ms
D/dalvikvm( 1287): GC freed 3 objects / 72 bytes in 60ms
D/dalvikvm( 2216): GC freed 6661 objects / 314192 bytes in 104ms
Pomogłem? Kliknij i popraw moją reputację Wink

Odpowiedz Firefox Windows 7
Ile Wam uzytkownikom trzyma bateria?
Odpowiedz Google Chrome Windows Vista
Zależy kilku czynników
-wersja oprogramowania
-ustawienia wyświetlacza
-wł/wył tryb sieci danych
Mi osobiście wytrzymuje od 24h do nawet 4 dni. Zależy od tego co się z fonem robi .Ale mając taki kombajn multimedialny aż się prosi aby go wykorzystywać na maxa wi-fi,gps,filmy,muzyka,internet. Sms i połączenia to tylko dodatek. Nie widzę przeszkód żeby go ładować co 24h w nocy.
Pomogłem? Cieszę się.Kliknij
Możliwe jest że po 1h korzystania z gpsu bateria spadła tylko o 3%?
Odpowiedz Google Chrome Windows Vista
zacznijmy moze od tego jaki masz ROM wgrany. Na kazdym ROM'ie bateria "uczy" sie zazadzac energia..
Cytat:Możliwe jest że po 1h korzystania z gpsu bateria spadła tylko o 3%?
tak jest mozliwe mi osobiscie bateria trzyma 2 dni uzywam wifi, filmy ogladam muzyka po kilka godzin dziennie i telefonuje dosc w miare czesto i smsy(najbardziej zjabaja baterie) polecam Ci wgrac jakis custom ROM oparty na JVB bateria trzyma spoko..
Ten romik który jest tutaj ten 2,3 działa pięknie i stabilnie mi osobiście bateria trzymała na nim 4 , 5 dni ... przy normalnym korzystaniu z telefonu czyli internet muzyka rozmowy i sms

Artii
co to znaczy "uczy" się Smile
zauważyłem ze po wgraniu romu bateria siada strasznie szybko dopiero przy następnym naładowaniu wraca do stabilności... ale to nie jest tak ze są jakieś zabezpieczenia na oprogramowaniu by bateria znowu w jakichś logach zaznaczyła swoje naładowanie i rozładowanie ??
Dzieki za odpowiedzi. Pytałem bo znajomy tak się chwalił ze tak mu bateria trzyma wlasnie na romie z andkiem 2.3, czyli to jednak prawda. Ja niestety wziąłem Xperia Arc z Orange i teraz zaczynam żałować, choćby na napewno na brak romów i to pewne przez długi czas i ta bateria...;/. Chyba będę musiał pomysleć nad sprzedażą. A czy to ma jakieś znaczenie że był brany na firmę (nie jestem właścicielem) i mogą to wykryć jak bym sprzedawał? Czy może już zostać przy tej Xperii? Z góry dzięki za pomoc
Odpowiedz Google Chrome Windows 7
(04-26-2011, 07:33 AM)Dominik napisał(a): Dzieki za odpowiedzi. Pytałem bo znajomy tak się chwalił ze tak mu bateria trzyma wlasnie na romie z andkiem 2.3, czyli to jednak prawda. Ja niestety wziąłem Xperia Arc z Orange i teraz zaczynam żałować, choćby na napewno na brak romów i to pewne przez długi czas i ta bateria...;/. Chyba będę musiał pomysleć nad sprzedażą. A czy to ma jakieś znaczenie że był brany na firmę (nie jestem właścicielem) i mogą to wykryć jak bym sprzedawał? Czy może już zostać przy tej Xperii? Z góry dzięki za pomoc

z tego co wiem bootloader jest zlamany juz, wiec nowe ROMy beda lada moment, z tego co widizalem arc potrafi nawet lagowac przy przejsciach z pulpitu na pulpit gdzie w SGS;ie tego nie mam fakt ze wyglada zajebiscie, ale to nie wszystko, jezeli zmienisz ROM na jakis nie brandowany to chyba nie wykryja, bo branding polega na tym ze dodaja smieci do ROMu, czyli animacja startowa, jakies widgety, i zamulajace jakies zakladki i przedewszystkim CSC <- jak to zmienisz to juz chyba nie wykryja na 99%. Sgs jest juz mozna powiedziec starym telefonem lecz jest high-endem. Jest mocny w swojej klasie i nie odstepuje nawet od tych nowych smartfonow.

Trojan chodzi o to ze jak zmieniasz ROM system musi wiedziec co na co przeznaczyc i ile energii, wiec dlatego po zmienie ROMu niekiedy bateria idzie w dol, a po nastepnym ladowaniu jest lepiej a po nastepnym jest jeszcze lepiej. Przez swieta uzywalem go tylko jako telefon czyli rozmowy, smsy i wczoraj odcinek w ipli "daleko od noszy2" przez wifi i po 48 godzinach mam 60%

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości