W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 53 głosów - średnia: 3.32
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
android na omnia 2 i8000

Android na Omnia 2 i8000
Już jakiś czas temu w sieci pojawiła sie wersja Androida działająca na i8000, co lepsze udostępniona przez naszego rodaka Smile

Oryginalny temat:
Kod:
http://www.modaco.com/index.php?s=&showtopic=298997

Instrukcja:

- Ściągamy archiwum z przygotowanym androidem dla Omnii 2 (link na końcu posta),
- rozpakowujemy i pliki haret.exe, zImage, initrd.cpio.gz, default.txt kopiujemy do głównego katalogu karty pamięci,
- plik rootfs.img kopiujemy na Moja pamięć,
- odpalamy plik haret.exe z karty pamięci i klikamy RUN
- powinno wyskoczyć okno z baaardzo małą czcionką, haret się bootuje i przeskakuje do kernela...
- odpala sie kernel, dużo info Smile i logo linuxa Smile,
- jeśli pojawi się jakiś błąd bootowanie zakończy się kernel panic i zrestartuje się po 30 sekundach,
- jeśli nie będzie żadnych błędów bootowanie zakończy się animacją Androida i odpaleniem systemu Smile

Problemy:

- Jeśli wystąpi kernel panic zrób reset telefonu i zaraz po nim odpal Haret'a

tips&tricks:

- Aby wyłączyć telefon przytrzymaj dłużej przycisk blokowania,
- wyłącz animacje by przyspieszyć system,

Kod:
http://rapidshare.com/files/381541433/andromnia2_alpha_pack.zip

Za wiele się nie spodziewajcie, jest to narazie tylko ciekawostka i udowodnienie że się da Smile
podobno już działają sterowniki audio i w przyszłej wersji będą dodane... jak mi przekazał autor może już nawet na Androidzie 2.2 który ma się niebawem pojawić.
S20 Ultra || ROM: Stock

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
niezła sprawa kupujesz telefon windows mobile i okazuje się ze możesz nawet androida mieć Wink jak by jeszcze iPhona przerobili to kosmos uniwersalny sprzęt Big Grin
Przecież jest android na Iphone'a i działa w nim właściwie wszystko... Wprawdzie póki co tylko na 2G i 3G ale jest.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
biednie dziala ,ale dziala, zawsze to cos
Jest możliwość zrobienia portu odpalającego się CAŁKOWICIE z karty pamięci? Ten port powinien jako tako działać na OL, ale ze względu na brak wolnej pamięci nie mogę go uruchomić... Może da się jakoś zmniejszyć plik rootfs.img? Wink
napewno na OL nie będzie działać bo to połowa rozdzielczości z O2 Smile.... andro na o2 jest cały czas w trakcie prac... działa już większość ważnych rzeczy jak gsm, aparat, bt, wifi, dotyk etc... jak będzie juz działająca wersja zapodam Wink śledze temat na bierząco
S20 Ultra || ROM: Stock

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Nie znam się na programowaniu, ale myślałem że system operacyjny "nie marudzi" co do rozdziałki... Dlatego uznałem że powinno działać. Z drugiej strony, po zakończeniu prac nad Andkiem na O2 można spróbować przeportować go na OL, wszak platforma sprzętowa jest ta sama.
raczej nikt z "poważnej" sceny wm omni lite nie posiada, ciężko nawet o custom rom, więc jednym słowem: zapomnij

ps. android obsługuje chyba rozdzielczości od HVGA
ps. 2 romu z i8000 na bank nie wgrasz
N.O.V.A. near orbit vanguard alliance - "Niskoorbitowy Sojusz Obronny"
Deus Ex Human Revolution - "Deus Ex Bunt Ludzkości"
... dalej jesteś za tłumaczeniem tytułów?
(08-23-2010, 09:01 PM)jot23 napisał(a): W końcu można nawet wgrać roma z O2 na OL, nie działać będą tylko programy wymagające rozdzielczości WVGA (np. Manila 2.5 z wielu romów na O2).

Durnoty opowiadasz.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
1. Post wyedytowany, gościu który pokazał mi OL z romem z O2 w internecie przyznał że to fake
2. Są telefony z Androidem z ekranem QVGA Wink

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości