[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 36 głosów - średnia: 2.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
android amp linux na omni

Android & Linux na Omni
Owszem, testowałem wersję do ręcznej instalacji (teraz widze, ze pojawił się również instalator dla windowsa)
Niestety moja opinia jest taka, że pomimo zmiany wersji na wyższą, cyanogena i bardzo odczuwalnego zwiększenia szybkości działania/reakcji, ten wypiek jest raczej krokiem wstecz w stosunku do poprzednika.
Minusy?
- BTSów już nie wykrywa
- brak lockscreena
- po wygaszeniu ekranu nie wstaje (SR niezbędny)
- rozdzielczość padła zupełnie (ogromniasta belka powiadomień, klawiatura telefonu niedopasowana do rozdzielczości ekranu)
- i najważniejszy, nadal brak wifi, który "podobno" miał w nowej wersji śmigać bez problemu

-/+ system golutki, do uzupełnienia własnymi aplikacjami podejrzewam
Czyżby powrót do przeszłości? Prace znowu stanęły na procesorze, zarządzaniu zasilaniem i komunikacji sieciowej, więc zaczynają od nowa na nowszym systemie?
Moje portfolio
A friend to all is a friend to none...
Odpowiedz
trudno sie dziwić skoro nadal jest te same jądro.
Zrobiłem drobny eksperyment i zainstalowaem linuxa (gentoo) na omnii i wifi u mnie bangla.
Narazie mam samą konsole (bez środowiska graficznego) i tyle co moge to połączyć sie przez ssh.
Ale jak mam cos zainstalować to koszmar :/ wszystko sie muli bo pracuje na najniższej częstotliwości procka.
Gdy zwiększe częstotliwość to zwiecha.
-------------------------------------------------
dodano:
Zrobiłem kolejny myk. Odpaliłem XCPUScalar i ustawiłem max częstotliwość. Potem odpaliłem haret'a. I mam teraz max częstotliwość procka
Odpowiedz
Jak się wgrywa pliki na kartę aby można je było instalować przez ASTRO?
Po uruchomieniu Ghosta karta jest dzielona na 2 partycje. Na jednej instaluje się android, na drugiej w systemie FAT tworzy się katalog Android z plikiem Heart. Jeśli wgrywam coś na tą partycje to WM widzi pliki ale android nie. A przecież przez ASTRO jest montowana kart SD. Na filmikach widać jak ludzie słuchają muzyki czy instalują programy. Jak to się robi?
Odpowiedz
(04-17-2011, 04:51 PM)screamman napisał(a): Jak się wgrywa pliki na kartę aby można je było instalować przez ASTRO?
Po uruchomieniu Ghosta karta jest dzielona na 2 partycje. Na jednej instaluje się android, na drugiej w systemie FAT tworzy się katalog Android z plikiem Heart. Jeśli wgrywam coś na tą partycje to WM widzi pliki ale android nie. A przecież przez ASTRO jest montowana kart SD. Na filmikach widać jak ludzie słuchają muzyki czy instalują programy. Jak to się robi?

Mam Omnie 2 i z tego co się domyślam to system montuje partycje w fat32 jak u nas.
Możliwe że coś jest nie tak.
Na O2 system montuje i astro normalnie widzi pliki na niej.
.

Odpowiedz
Pomocy ! robię wszystko tak jak w opisie dla instalatora Windows i po wszystkim nie wykrywa mi karty pomaga tylko format sprawdzałem na dwóch kartach, co robię nie tak że nie chce mi się to zainstalować ?
Jeśli Pomogłem? PodziękujSmile
Odpowiedz
Witam.

Instaluję sobie Androida(Karta pamięci na FAT, bo jak sformatuję ja na EXT3 to nie chce się android uruchomić w ogóle.)

Więc przebiega to tak:
- uruchamiam HaRET'a
- ładuję się kernel, wszystko pięknie, ładnie
- pokazuję się logo androida(ten napis Smile) i...
- koniec... to logo moze sobie tak stać przez 3-4 godziny jak się uprę Big Grin

Wiecie może o co chodzi?
Z góry dzięki za pomoc.
Odpowiedz
próbowałeś tego http://www.modaco.pl/Thread-Samsung-i900-Omnia-Android ?
S20 Ultra || ROM: Stock

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
Spróbowałem i...
działa! Smile

Dzieki za pomoc
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości