[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 36 głosów - średnia: 2.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
android amp linux na omni

Android & Linux na Omni
racja - zmiana uprawnien partycji pomogła Smile odpalil sie... z początku strasznie mulił, ale pozniej działał szybciej Smile
Odpowiedz
co do androida gdy zgasnie ekran jest to tak naprawde wygaszacz nie probowalem ale w samsungach z orginalnym androidem wystarczy przytrzymac gorny guzik po prawej stronie telefonu
Odpowiedz
Na modaco.com znalazłem coś ciekawego.
Niestety strasznie to wolne, dzwonić się nie da, no i wiele napisów po rosyjsku. Ale prezentuje się dużo lepiej niż Andromnia.

Kod:
https://sites.google.com/site/wituandroid22fixedrussian/
Mam nadzieję, że projekt będzie się rozwijał.

Po kilkunastu minutach zabawy udało mi się zmienić język na polsko-angielski.
Odpowiedz
(03-09-2011, 08:56 PM)screamman napisał(a): Na modaco.com znalazłem coś ciekawego.
Niestety strasznie to wolne, dzwonić się nie da, no i wiele napisów po rosyjsku. Ale prezentuje się dużo lepiej niż Andromnia.

Kod:
https://sites.google.com/site/wituandroid22fixedrussian/
Mam nadzieję, że projekt będzie się rozwijał.

No to mnie ubiegłeś z tym wpisem Smile Dodam od siebie co pisali na ruskim forum:

Póki co udało się zmusić do działania:
- ekran dotykowy
- podświetlenie
- klawisze główne i boczne
- wibruje
- wskaźnik poziomu naładowania baterii
- wskaźnik naładowania akumulatora
- dostęp do obu pamięci (8Gb i karta)
- częściowo GSM (poprawnie pokazuje operatora, niektórzy otrzymują SMSy i połączenia gł., dzwonienie i wysyłanie SMSów nie działa)
- dźwięk

Testowałem ten wynalazek i jako tako chodzi ustrojstwo niegorzej niż Ś.P. Andromnia, mimo nowszej wersji Antka. W każdym razie prace nad uruchomieniem pozostałych funkcji telefonu trwają i chłopaki zapowiadają, że dojdą do końca. Jak będzie? Czas pokaże.

Instalacja? Wyjątkowo prosta, pod tym względem to chłopakom można stopy całować:
1. ściągamy archiwum z powyższego linka
2. rozpakowujemy (na pulpit lub gdzie bądź)
3. podłączamy Omnie NIE w trybie "moja pamiec" tylko w trybie "KARTA PAM." (w przeciwieństwie do tego, co pisze autor - nie chcemy przecież stracić wszystkiego co uzbieraliśmy na "mojej pamięci" prawda?)
lub ewentualnie podłączamy karte pam. w czytniku do komputera
4. odpalamy plik Ghost32.exe (na Viście+ jako administrator)
5. po uruchomieniu ghosta wybieramy z menu Local -> Disk -> From Image
6. wybieramy plik Android_2.2.gho
7. następnie wybieramy, gdzie chcemy zainstalować Androida, czyli naszą kartę pam. (uważać trzeba tylko, żeby nie zaznaczyć sobie któreś z partycji naszego dysku twardego Smile )
8. i na koniec klikamy OK -> OK -> Yes i idziemy na kawę...

Po kilku/nastu minutach wyskoczy komunikat o zakończeniu pracy, po którym możemy już bezpiecznie odłączyć tel. od kabla. Androida uruchamiamy poprzez Haret.exe (karta pam./Android) i uzbrajamy się w cierpliwość.

Po pierwszym uruchomieniu przywita nas ekran z zielonym robotem i ruskimi napisami, na którym możemy jednakowoż zmienić język systemu na jakiś bardziej dla nas przyjazny (polski też jest, choć nie wszędzie). Służy do tego prawy funkcyjny. Miłej zabawy Smile
Moje portfolio
A friend to all is a friend to none...
Odpowiedz
Wie może ktoś jak cofnąć podzielenie pamięci? Postępowałem zgodnie z instrukcją na stronie. Główna pamięć została podzielona na dwoje. Przez chwilę wyświetlało mi dwie pamięci główne po około 4GB. Teraz chciałbym wrócić do stanu pierwotnego.Próbowałem zespolić je poprzez zarządzanie magazynami w windowsie ale udało mi się jedynie usunąć jedną z partycji-Omnia widzi pamięć główną jako 4 GB. Teraz gdy wchodzę w zarządzanie dyskami widzę partycję która mogę sformatować ale nie mogę zmienić jej rozmiaru i wolne miejsce którego nie mogę sformatować , usunąć czy zmienić rozmiaru.
Odpowiedz
możesz zmienić rozmiar partycji np: partition magic
albo prościej, przenieś dane z tej partycji na kompa, potem ją usuń, na koniec utwórz nową o rozmiarze jaki chcesz
Odpowiedz
(03-10-2011, 11:27 PM)screamman napisał(a): Wie może ktoś jak cofnąć podzielenie pamięci? Postępowałem zgodnie z instrukcją na stronie. Główna pamięć została podzielona na dwoje. Przez chwilę wyświetlało mi dwie pamięci główne po około 4GB. Teraz chciałbym wrócić do stanu pierwotnego.Próbowałem zespolić je poprzez zarządzanie magazynami w windowsie ale udało mi się jedynie usunąć jedną z partycji-Omnia widzi pamięć główną jako 4 GB. Teraz gdy wchodzę w zarządzanie dyskami widzę partycję która mogę sformatować ale nie mogę zmienić jej rozmiaru i wolne miejsce którego nie mogę sformatować , usunąć czy zmienić rozmiaru.
Zerowanie pełne w Ustawienia->System i wyzeruj "moją pamięć"

Android 2.2 na i900:
Odpowiedz
(03-18-2011, 08:04 PM)crackgm napisał(a):
(03-10-2011, 11:27 PM)screamman napisał(a): Wie może ktoś jak cofnąć podzielenie pamięci? Postępowałem zgodnie z instrukcją na stronie. Główna pamięć została podzielona na dwoje. Przez chwilę wyświetlało mi dwie pamięci główne po około 4GB. Teraz chciałbym wrócić do stanu pierwotnego.Próbowałem zespolić je poprzez zarządzanie magazynami w windowsie ale udało mi się jedynie usunąć jedną z partycji-Omnia widzi pamięć główną jako 4 GB. Teraz gdy wchodzę w zarządzanie dyskami widzę partycję która mogę sformatować ale nie mogę zmienić jej rozmiaru i wolne miejsce którego nie mogę sformatować , usunąć czy zmienić rozmiaru.
Zerowanie pełne w Ustawienia->System i wyzeruj "moją pamięć"

Wyzerowanie pamięci nic nie daje, zeruje tylko jedną z pamięci. Telefon nadal widzi dwie.
Pomocne okazało się użycie EASEUS Partition Master. Usunąłem jedną z partycji, drugiej zmieniłem rozmiar i dopiero później pełne zerowanie. Teraz wszystko wróciło do normy.

Wracając do tematu androida, nasi Rosyjscy przyjaciele zapowiadają, że w przyszłym tygodniu zacznie działać moduł Wi-Fi
Odpowiedz
(03-18-2011, 09:22 PM)screamman napisał(a): Wyzerowanie pamięci nic nie daje, zeruje tylko jedną z pamięci. Telefon nadal widzi dwie.
Pomocne okazało się użycie EASEUS Partition Master. Usunąłem jedną z partycji, drugiej zmieniłem rozmiar i dopiero później pełne zerowanie. Teraz wszystko wróciło do normy.

Wracając do tematu androida, nasi Rosyjscy przyjaciele zapowiadają, że w przyszłym tygodniu zacznie działać moduł Wi-Fi
Hm, no mi po zerowaniu pamięci wracało do poprzedniego stanu..

Ponoć nowa wersja ma być jutro. Czekamy Smile
Odpowiedz
Pojawiła się nowa wersja. 2011-03-31 Ktoś testowała? Jestem ciekaw co nowego a nie mogę znaleźć na stronie listy zmian.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości