W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
aktualizacja ota pytanko

Aktualizacja OTA - pytanko.
Jako że to mój pierwszy post, witam wszystkich.
Chciałbym zrobić sobie aktualizacje OTA ponieważ mam problem z wybudzaniem taba, a jak czytałem tu na forum ta aktualizacja powinna mi pomóc. Tylko mam pewne wątpliwości zanim zabiorę się do pracy. Mianowicie mam wgrane recovery cwm, roota, zmieniony rozmiar partycji data jak również zamienione montowanie karty external SD z SD. Czy przy próbie aktualizacji zostaną zachowane wszystkie zmiany jakich dokonałem czy też przywróci mi tablet do stanu fabrycznego? Ewentualnie jak zaktualizować tablet zachowując powyższe zmiany? I jeszcze jedno pytanko, czy do OTA muszę wgrać fabryczne recovery?
Pozdrawiam

Wysłane z mojego PMP5870C za pomocą Tapatalk 2
Odpowiedz
Niestety 99% androidów z rootem może mieć problemy z OTA a wręcz ich nie wgrywać.
Są urządzenia mające roota już będąc sprzedawane od producenta a pewnie i one  prze OTA nic nie robią.
Jeżeli masz CWM zrób sobie backup wszystkiego i na komputer przenieś kopie, to najpewniejsze a po tym zabiegu próbuj z OTA choć moim zdaniem to raczej czysty soft trzeba by wgrać.
Gdybyś nawet musiał zmienić recovery i sam system to możesz to "raczej" odkręcić i wgrać CWM a potem swojego bakapa systemu.
.

Odpowiedz
Dzięki za zainteresowanie. Mam jeszcze jedno pytanie. Mianowicie jeśli jest problem z automatyczną aktualizacją, to może dało by radę pobrać obraz tej aktualizacji, rozpakować go RK3X Image Tools i wrzucić poprzez RKTool'a podmieniając plik parameter na na mój tak aby nie ruszył mi ustawionych rozmiarów partycji?

Poradziłem sobie rktoolem. Temat można zamknąć.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości