W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 33 głosów - średnia: 3.3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
zmiana romu w gt540

[Tutorial] Zmiana ROMu w GT540
Krótka instrukcja jak zmienić ROM w GT540 na wersję 2.1 Eclair Smile

UWAGA 1 - Po zmianie ROMu z Androidem 1.6 na wersje 2.1 nie da się już powrócić do wersji 1.6 !!

UWAGA 2 - Wszystko robisz na swoją odpowiedzialność. Nikt z forum, ani autor tej instrukcji nie odpowiada za nieprawidłowe działanie telefonu podczas i po zmianie ROMu.

Co będzie nam potrzebne:

1. Sterowniki
Kod:
http://dl.dropbox.com/u/80445224/SterownikiLGSwift.zip

2. Program KDZ FW UPD EN
Kod:
http://depositfiles.com/files/p22rlbkpt

3. Oczywiście ROM który nas interesuje
Kod:
http://www.modaco.pl/showthread.php?tid=2528

Opis - Co z czym:

1. Podłączamy telefon, najlepiej bez karty pamięci (po wcześniejszym zainstalowaniu sterowników oczywiście) i czekamy aż komputer zainstaluje poprawnie telefon,
2. Instalujemy msxml.msi z paczki KDZ_FW_UPD, uruchamiamy program KDZ_FW_UPD i wybieramy jak na screenie poniżej + plik ROMu KDZ jaki przygotowaliśmy sobie wcześniej,

3. Klikamy Launch Software Update i czekamy aż przeleci cały proces - Czekamy do końca (telefon się zresetuje, włączy) aż do napisu ===FINISHED===,
LOG wygląda mniej więcej tak (nie każdy ROM kończy się na tej samej wartości):
4. Po wgraniu ROMu robimy WIPE (HardReset) poprzez przytrzymanie jednoczesne 3 klawiszy : Volume Up + Home + Search - trzymamy tak dlugo aż telefon zapyta nas czy przywrócić ustawienia fabryczne.

5. Cieszymy się z nowo-wgranego ROMu Smile

Opis na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji... Sprawdzany na systemie Win XP oraz Win 7 w wersjach x86
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox Windows 7
Wszystko działa również na Windows 7 64-bit.
Odpowiedz Internet Explorer Windows 7
Dzięki wielkie. Proszę o aktualizację linku do Program KDZ FW UPD EN
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
Mam problem.... zrobiłem wszystko jak w instrukcji, wszystko pięknie działało, i przyszedł czas na HardReset. Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją, a teraz telefon nie chce się włączyć.....
Mam problem.... zrobilem wszystko jak w instrukcji, wszystko pieknie dzialalo, i przyszedl czas na HardReset. Zrobilem wszystko zgodnie z instrukcja, a teraz telefon nie chce sie wlaczyc....
Odpowiedz Google Chrome Windows XP/2003
tzn ? może coś więcej... a czy przypadkiem nie uwaliłeś loga startowego przechodząc z 1.6 na 2.1, włącz telefon i czekaj kilka minut

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox Windows 7
Działa! Okazało się, że włącza się poprostu z bardzo dużym opóźnieniem i przy czarnym ekranie. Ale teraz już wszystko okkej. Dzięki wielkie!
jeśli włącza sie na czarnym ekranie tzn ze uwaliłeś bootlogo... tu solucja jak to naprawić:
http://www.modaco.pl/Thread-Jak-wgra%C4%...0#pid21990

Cze mam problem z KDZ FW UPD EN. Mianowicie gdy włączam KDZ FW UPD EN.exe pokazuje mi sie komunikat "System windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia , ścieżki lub pliku. Możesz niemieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do tego elementu." PROSZE O POMOC ..!!!!!
Spotkał się ktoś z czymś takim przy próbie zmiany romu?
Odpowiedz Opera Windows XP/2003
zdarza się... zmień port, przeinstaluj sterowniki

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości