Forum aktualnie jest po przenosinach na nowy serwer, po zmianie silnika na najnowszy oraz po wielu modyfikacjach. Jeśli widzicie jakieś problemy/błedy etc proszę to zgłaszać w temacie - KLIK

Ocena wątku:
  • 24 głosów - średnia: 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
wap push konfiguracja odbioru tego typu wiadomości token gsm

WAP PUSH konfiguracja odbioru tego typu wiadomości (token GSM)
Witam Wszystkich !!!
Wątek dotyczy sposobu konfiguracji WM ,aby odebrać w poprawny sposób wiadomość WAP PUSH tzn. ,taką gdzie mamy link przekierowujący w wap-oskim połączeniu do pobrania jakichś danych.
W moim przypadku tymi danymi jest to token GSM Eurobanku (który mam zamiar z powodzeniem póżniej zainstalować na omnię) ,więc metoda prób i błędów odbioru tego linka nie wchodzi w grę.
Szukając inf. na ten temat ustaliłem ,iż w starszych wersjach oprogramowania linki w WapPush są blokowane na omni (wiek softu - czynnik względny).
Metodą ,która podobno to rozwiązuje jest zmiana w rejestrze:

HKLM\security\policies\policies zmiana klucza 100D na wartość 4095

Czy ktoś z forum-owiczów miał doświadczenie z tego typu wiadomościami ,a może nawet z samym tokenem GSM na naszym cacku (czytaj oczywiście OMNIA).
Pozdrawiam czytających !!!
Odpowiedz Opera Windows XP/2003
(07-05-2011, 05:22 PM)paga84 napisał(a):  Wątek dotyczy sposobu konfiguracji WM ,aby odebrać w poprawny sposób wiadomość WAP PUSH tzn. ,taką gdzie mamy link przekierowujący w wap-oskim połączeniu do pobrania jakichś danych.
W moim przypadku tymi danymi jest to token GSM Eurobanku (który mam zamiar z powodzeniem póżniej zainstalować na omnię) ,więc metoda prób i błędów odbioru tego linka nie wchodzi w grę.
Szukając inf. na ten temat ustaliłem ,iż w starszych wersjach oprogramowania linki w WapPush są blokowane na omni (wiek softu - czynnik względny).

Czy ktoś z forum-owiczów miał doświadczenie z tego typu wiadomościami ,a może nawet z samym tokenem GSM na naszym cacku (czytaj oczywiście OMNIA).

Ja odebrałem wiadomość PUSHWAP z EuroBanku bez żadnych modyfikacji rejestru i bez żadnych problemów. Spróbuj zainstalować ten TOKEN bez żadnych modyfikacji. Jak się nie uda, to przecież Eurobank wyśle Ci nowego linka, gdy tylko sobie tego zażyczysz.
Pozdrawiam,
Marek
(07-05-2011, 09:08 PM)muti napisał(a):  
(07-05-2011, 05:22 PM)paga84 napisał(a):  Wątek dotyczy sposobu konfiguracji WM ,aby odebrać w poprawny sposób wiadomość WAP PUSH tzn. ,taką gdzie mamy link przekierowujący w wap-oskim połączeniu do pobrania jakichś danych.

Ja odebrałem wiadomość PUSHWAP z EuroBanku bez żadnych modyfikacji rejestru i bez żadnych problemów. Spróbuj zainstalować ten TOKEN bez żadnych modyfikacji. Jak się nie uda, to przecież Eurobank wyśle Ci nowego linka, gdy tylko sobie tego zażyczysz.

Dziękuje muti (Marku) za zainteresowanie i udzieloną rade.
Jeśli Ty masz takie doświadczenie z bezproblemowym odbiorem WapPush ,to i ja z wiekszą pewnością się do tego zabiorę.
A tak a'propos kosztów ,rozumiem ,że po przekierowaniu przez ten link pobierania ,to z twojego konta pobrano (czy też na nie naliczono) opłaty za transfer tokena GSM do Ciebie (to coś koło 1MB).
(07-05-2011, 10:33 PM)paga84 napisał(a):  A tak a'propos kosztów ,rozumiem ,że po przekierowaniu przez ten link pobierania ,to z twojego konta pobrano (czy też na nie naliczono) opłaty za transfer tokena GSM do Ciebie (to coś koło 1MB).

Tego akurat nie sprawdzałem. W Plusie mam pakiet kwotowy, którego i tak nie wykorzystuję. Dlatego też nie czułem potrzeby tego sprawdzania.

Dodam jeszcze, że odebrałem WAP-a na telefonie z modyfikowanym ROM'em. W sumie robiłem to dwa razy na Samsungu Omni i za każdym razem wiadomość docierała prawidłowo. Za drugim razem otrzymałem linka do TOKEN'a, który został dostosowany do Windows Mobile (za pierwszym razem był to TOKEN na Javie, który szczerze mówiąc był średnio wygodny w użyciu).

Powodzenia Smile
Pozdrawiam,
Marek
Witam ponownie !

Na zakończenie wątku przedstawie własne doświadczenie, dla Tych, którzy mają dylemat: instalacja tokenaGSM na i900 ,czy inne rozwiązanie (sprzętowy).
Ja zainstalowałem tokenaGSM z cab-owskiego pliku na omnii z rom-em serwisowym SAID2/SAID1. Plik *.cab pobrany poprzez link wiadomości WapPush (którą omnia odebrała) na GPRS-owym łączu. Warte dodania jest, że link można skopiować, wkleić, np. do OperyMobile i pobrać element docelowy na omnie poprzez łącze wi-fi (oszczędność na opłatach za transfer).
Aplikacja pod WM działa na omnii prawidłowo (czasem z chwilowymi opóźnieniami).
W przypadku zmiany rom-u warto pamiętać, aby wcześniej skopiować plik instalacyjny *.cab (na komputer, czy karte SD), to póżniej będzie możliwa ponowna instalacja (tak jak pierwotnie) na nowym rom-ie omnii.
Podsumowując Omnia i900 sprawdza się w pośrednim zarządzaniu naszą gotówką, niczym "strażnik" konta bankowego.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości