[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 28 głosów - średnia: 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
rekalibracja baterii tutorial

[Tutorial] Rekalibracja baterii - tutorial
Jeśli bateria trzyma krótko, bądź telefon błędnie pokazuje pozostałą ilość energii, można wykonać rekalibrację baterii. Sposób jest sprawdzony i pomaga w większości przypadków. Aby podtrzymać żywotność baterii można go wykonywać co jakiś czas.

Poniższe czynności wykonujemy mając w granicach 10% baterii.

1. Podłączamy ładowarkę mając włączony telefon, ładujemy do momentu kiedy zapali się zielona dioda a na telefon będzie pokazywał pełną baterię.
2. Odłączamy telefon i wyłączamy go.
3. Ponownie podłączamy ładowarkę do wyłączonego telefonu i ładujemy dopóki nie zapali się zielona dioda.
4. Odłączamy ładowarkę i włączamy telefon.
5. Kiedy telefon uruchomi się w pełni, ponownie go wyłączamy, podłączamy ładowarkę i ładujemy do zapalenia się zielonej diody.
6. Odłączamy telefon, włączamy go w trybie recovery, następnie odnajdujemy (zależnie od posiadanego recovery) opcję wipe battery stats i uruchamiamy ją.

Uwaga!!! Całą sekwencję wykonujemy tylko raz. Nie próbujcie powtarzać jej raz za razem bo możecie uszkodzic baterię!!!

Uwaga!! Opis został przeze mnie sprawdzony i działa, aczkolwiek nie odpowiadam za wszelkie uszkodzenia baterii bądź telefonu wynikłe z użycia ww. sposobu!!!
Oneplus 3 64GB | Oxygen OS Android 6.0.1 | ElementalX Kernel | Rearth Ringke Fusion
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 10.2 | Speck Leather Flip Cover
Odpowiedz Opera Windows 7
Sorrka za być może naiwne pytanko, ale sgs-em zajmuje się sporadycznie (to zabawka żony), i nie za bardzo wiem jak z poziomu trybu recovery, odnajdnaleźć opcję wipe battery stats? Mógłbyś przybliżyć Pozdro
Pomogłem? Wstawiłem fajny program? Podreperuj moją reputację Big Grin
Odpowiedz Opera Windows XP/2003
Wiesz, każde recovery jest inne. Na ogół jest to w opcji Wipe, czyli Wipe > Wipe Battery Stats. Możliwe też że tej opcji nie ma. Ale jest inna opcja - Battery Calibration Tool w markecie za free, ten programik robi to samo.
Oneplus 3 64GB | Oxygen OS Android 6.0.1 | ElementalX Kernel | Rearth Ringke Fusion
Oka, dzięks za podpowiedź, wybiorę się na zakupy do marketu, będzie prościej - wydaje mi się, że w trybie recowery żaden z przycisków nie jest aktywny, więc ciągle nie rozumiem jak znaleźć opcję Wipe Sad
Na ogół obsługuje się przyciskami głośności i home/back.
OK Toldo, wyjaśnione - trzeba było tylko wiedzieć, że tryb Recovery to kombinacja przycisków głośności - głośniej i home/back, a tryb Download to głośność - ciszej i home/back. Shy
No kombinacje w każdym sprzęcie są różneTongue
siemka jestem tu nowy

kupiłem wczoraj nowego ZTE i mam pytanie gdzie ma niby być ta zielona kontrolka?? u mnie na wyłączonym jak się ładuje to świeci na czerwono klawisz wstecz a po pewnym czasie gaśnie całkiem i w ogóle nie świeci.

pomoże mi ktoś?
chodzi o to ze telefon ma się naładować do pełna, czytaj ze zrozumieniem !!
S7 EDGE || ROM: Stock 6.0.1

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
tak włączony naładowany do pełna i wyłączam go i podłączam ładowarkę jak napisane i ma się ładować aż zapali się zielona kontrolka tak jest w 1 p[oście napisane.

ale ja nie wiem gdzie ta zielona kontrolka

jak sam powiedziałeś "czytaj ze zrozumieniem"

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości