[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 25 głosów - średnia: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
instalacja sdk android

[Tutorial] Instalacja SDK Android
UWAGA
JEŻELI KTOŚ USTALIŁ KOLEJNOŚĆ WGRYWANIA DOSTOSUJ SIĘ DO TEGO, w innym wypadku uszkodzisz sprzęt.

1. Ściągamy SDK Android
Kod:
Zarejestruj lub zaloguj się aby zobaczyć zawartość tego postu

2. Do poprawnej pracy SDK potrzebuje Javy
Kod:
Zarejestruj lub zaloguj się aby zobaczyć zawartość tego postu

3. Zainstaluj JAVE
4. Wypakuj plik na dysku c: pod nazwa SDK oraz go zainstaluj za pomocą pliku Setup.exe

İmage

5. Przechodzimy do settings i zaznaczamy Force https:\\

İmage

6. Przechodzimy w available packages, rozwijamy opcje i np. sciagamy sterowniki dla USB i sdk android 2.1

İmage

7. Musimy teraz zmienić ścieżkę dostępu do naszego katalogu (u mnie win7) Właściwości systemu> zaawansowane ustawienia systemu> zaawansowane> zakładka zmienne srodowiskowe

İmage

8. w miejscu "Path - wartość zmiennej" należy dopisać do ścieżki C:\SDk\tools na końcu linii. Zmienne wpisuje się po średniku, bez przerw.

İmage

Teraz możemy korzystać z opisów jak zmienić radio itd.
Pomogłem? Kliknij i popraw moją reputację Wink

Odpowiedz Firefox Windows 7
Hi

Mam SDK i aktualizowałem SDK 6 do wersji 7 wymagane składniki :
USB modem, biblioteki SDK , platformy z 2.1 do 2.2 + inne do tego archiwa Wink

Problem :
Brak adb root Huh
adb shell działa tak samo adb device , Galaxy S zrootowany , wszelkie potrzebne składniki na andku mam , również konsola
Problem nie wiem jak rozwiązać , jest to mi potrzebne do programu Android Commander w którym jest wymagany access root , wygląda to tak że mam roota i nie mam .. już 3 dzień się męczę i szukam rozwiązania .
Odpowiedz Opera Windows 7
SGS ma pełnego roota? Sprawdź w terminalu wpisując polecenie su jeśli pojawi się # to masz roota.
Debugowanie w telefonie włączone?

Mam roota
Debugowanie działa , wydaje mi się że to wina sdk , chyba będę musiał pobrać jeszcze raz .... , ale to zobaczę w przyszłym tygodniu Wink

Haha problem się rozwiązał sam , i t o przypadkiem Big Grin
Banalnie proste Tongue
Podpiety galaxy pod pc i w konsoli : adb reboot recovery
i po starcie podpinam ponownie galaxy pod usb i odpalam Android Commander z pełnymi uprawnieniami Wink , pełen sukces Big Grin
Odpowiedz Opera Windows 7
Wszystko poszło ładnie, lecz jak wpisywałem w cmd np, "adb devices" to wyskakiwał błąd Smile Ale doszedłem dlaczego i postanowiłem się z wami podzielić. Mianowicie w punkcie 8 zamiast C:\SDk\tools\ należało wpisać C:\SDk\platform-tools\, ponieważ tam znajdował się plik adb.exe. wtedy wszystko już hulało Big Grin
Wniosek z tego taki, Jeżeli coś nie śmiga, należy w punkcie 8 wpisać lokalizację pliku adb.exe. Przeważnie jest to C:\SDk\tools\ lub C:\SDk\platform-tools\, gdyby jednak nadal nie podziałało należy ręcznie odszukać plik adb.exe i podać jego lokalizację Smile Dodam, że mój system to Windows 7 Ultimate x64.
Zanim o coś zapytasz użyj opcji SZUKAJ

Jeśli ci pomogłem daj +

to ja dopisze ze skopiowałem sobie adb.exe AdbWinApi.dll i AdbWinUsbApi.dll do tools i wszystko mam w jednym katalogu i w nim działam Smile
S8 || ROM: Stock 7.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
To wszystko zależy gdzie macie SDK wypakowane (najczęściej C:\SDK\tools) i należy podać dokładną ścieżkę do adb.exe, wtedy wszystko gra.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości