[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
router netiaspot i wolne wifi

Router Netiaspot i wolne wifi
Mam zagwozdkę z internetem i routerem od Netii. Mianowicie, mam łącze 100mb, podłączając łapka kablem do routera mam full prędkość natomiast po wifi mam 25-30mbps. Na fonie jest podobnie, a na iPadzie nawet gorzej - 17-20mbps. Niezależne jest to od odległości urządzeń od routera, która nie przekracza kilku metrów. Technik z netii już raz wymienił router i stwierdził, ze jakiś sąsiad ma mocniejszy router i przygłusza sygnał. Zmieniłem kanał na najmniej zatłoczony ale niewiele to pomogło. Wiem, ze po wifi nie będę w stanie osiągnąć takiej prędkości jak po kablu, ale chociaż połowa prędkości łącza powinna imho być.

Teraz pytanie, czy zmiana routera na inny, zwłaszcza z zewnętrznymi antenami, poprawi sytuację czy nie ma to sensu i nic się nie da zrobić? Nie za bardzo mam jak sprawdzić inny router bo musiałbym kupić, a kupować w ciemno nie chcę.

Rok temu miałem neta z innej firmy i inny router, i tam deklarowana prędkość była 45mb, a po wifi miałem 35-40mbps...

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Oneplus 3 64GB | Freedom OS Android 7.1.1 | ElementalX Kernel | Tudia Arch
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 10.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz Tapatalk
Jak nie sprawdzisz na innym to nie będziesz wiedział - może pożycz na chwilę od znajomego cy cóś.... To jest Wifi, czyli łączność radiowa więc powodów zakłóceń i nieprawidłowości może być milion i jeden. Nawet "szum przemysłowy" jest w stanie mocno zakłócić sygnał.
Podobnie miałem na ruterze z UPC, ale mnie uratował stary Linksys z zewnętrznymi antenami wyniesiony prawie pod sam sufit - w pokoju wyciągałem 35-40 megabipsów... ale za pierwszą ścianą było już niestety dużo gorzej.

Musisz eksperymentować bo nikt nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi. A wszelakie propozycje co zmienić/poprawić sprowadzą się do tego samego - eksperymentu. Smile
Odpowiedz Firefox Windows 9x/NT/2000

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości