Forum aktualnie jest po przenosinach na nowy serwer, po zmianie silnika na najnowszy oraz po wielu modyfikacjach. Jeśli widzicie jakieś problemy/błedy etc proszę to zgłaszać w temacie - KLIK

Ocena wątku:
  • 22 głosów - średnia: 3.36
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
o2droid cm2 kernel ipaq v 4 moja pamiec

[ROM] O2Droid CM2 kernel@ipaq v.4 -MOJA PAMIEC
TUTURIAL CyanogenMod Beta2 Omnia 2 na Moja Pamiec. Wersja ipaq3870@modaco.com 667/166/160/24.

NIE PONOSZĘ ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SZKODY WYNIKŁE Z INSTALACJI. WSZYSTKO ROBISZ NA SWOJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Potrzebne będzie:
1. OMNIA 2 8GB/2GB
2. Paczka 'storage memory rom O2Droid Qipa8v4'(129MB)
3. No i kabelek USB

Czas pełnej instalacji ok.10 min.
Partycja CyanogenMod Beta2 Omnia 2 przygotowana jest instalację na mojej pamięci.
Nic nie trzeba konfigurować. Wszystkie potrzebne zmiany są ją zawarte w tej wersji.
Nie trzeba mieć linuxa do instalacji, wszystko robimy pod Windowsem.
Zmiany:
-pod przyciskiem menu (srodkowy przycisk) jest ok,cofnij,zamknij
-pod przyciskiem power to wygaszanie/power
-pod przyciskiem aparatu jest menu
-pod przyciskiem nad aparatem jest HOME
-moja pamiec jest zamontowana w katalogu /storage, w /sdcard jest karta pamieci
-zmienione logo startowe ktore dziala dobrze z kernelami @ipaq
-zmieniony GPS.CONF. Pobrac z Marketu GPS STATUS,dac reset data GPS, potem pobrac nowe dane(ala XTRA WM). Zimny start ok.2 min, goracy start GPS ok.20sek
-zmieniony Market na Play Google MOD XDA - Full
-wszelkie modyfikacje @ipaq bez kexec (nie dziala dobrze) i bez watchdog
-instalka gotowa z wersja 667/166/160/24. Potem spokojnie każdy może sobie robić update do swojej wersji poprzez wcześniejsze update ADB USB

Instalacja przetestowana - działa.

KROK 1. Partycjonowanie.

a. Ustaw w O2 tryb pracy USB na pamięć masową ‘MOJA PAMIEC’.
b. Podłącz O2 do komputera poprzez USB
c. Uruchom MiniTool Partion Wizard z lokalizacji utils->programs->partionwizard.cmd. Powinineś zobaczyć wszystkie swoje dyski włącznie z partycjami Moja Pamiec.
c1. Jeżeli widzisz jedną partycję FAT32. Zaznacz partycję i wybierz opcje z paska u góry „Move/Resize”. Wpisz wartość partycji na 5585 i OK. Potem zastosuj zmiany Aplly. (opcja jak ktoś nie ma partycji ukrytej).
c2. Jeżeli widzisz dwie partycję, w tym druga jest wielkości 512MB.
- Skopiuj całą zawartość Mojej Pamięci na dysk twardy (dla bezpieczenstwa)
- Usuń w wszystkie partycje poprzez zaznaczenie partycji i DELETE.
- Na wolnej przestrzeni załóż nową partycję CREATE. Wybierz Create As 'PRIMARY' (to ważne!!). File System "FAT32". Partion Size wpisz z palca 5585 i OK. Zastosuj zamiany APPLY.
- Zaznacz powstałą partycję i wybierz opcje FORMAT. Wybierz opcję File System "FAT32" i OK. Na koniec APPLY. TA PARTYCJA BEDZIE WIDOCZNA W TELEFONIE JAKO MOJA PAMIEC O MNIEJSZEJ POJEMNOSCI. NA KONIEC PRZEGRAC Z POWROTEM PLIKI Z DYSKU TWARDEGO NA TA PARTYCJE.
d. Zaznacz wolną przestrzeń i wybierz CREATE. Create As ‘PRIMARY’ (to ważne!!). File System “EXT4”. Partion Size wpisz z palca 1600 (dokładnie 1,55GB). I OK. Zaznacz powstałą partycję i wybierz FORMAT w który zaznacz EXT4 w File System. Potem OK. Na koniec daj APPLY (czyli zastosuj zmiany). Zostanie stworzona partycja i już sformatowana w EXT4.
e. Zaznacz resztę wolnej przestrzeni i znów wybierz CREATE. Wybierz Create As ‘PRIMARY’ (ważne!!) i File System (Linux Swap). Zatwierdź OK. Podobnie jak pkt. wyżej zaznacz powstałą partycję i wybierz opcję FORMAT. Znów wybierz File System (Linux Swap). Na koniec daj APPLY. Zostanie założona i sformatowana partycja SWAP.
Możesz zamknąć Partion Wizard a telefon zrestartuj.

UWAGI: W paczce jest zrzut ekranu partion1.jpg pokazujacy kolejnosc partycji i wielkosci jakie muszą być widoczne. To dla wersji 8GB OMNIA2.
Dla wersji OMNIA2 2GB pierwsza partycja bedzie mniejsza ok. 100MB. Dobrac eksperymentalnie (nie mam OMNI2 2GB). Ważne by 2 partycja miała tyle ile na zrzucie ekranu. Swap min. 200MB choć przy mniejszym tez powinno dzialac.

KROK.2

Instalacja Androida. Podłącz ponownie telefon poprzez USB do PC.
UWAGA: Image for Windows jest Trialem czasowym. Nalezy zmienic date systemowo na rok 2011 !! Potem powrocic do wlasciwej daty.
a. Uruchom Image for Windows z lokalizacji utils->programs->ImageForWindows.exe.
b. Wybierz opcje Restore(Normal) i next.
c. Wybierz na którym dysku jest obraz partycji i next.
d. Znajdź plik O2Droid-CM2-ipaq4.TBI Zaznacz go i next
e. Zaznacz partycję do przywracania. Powinna być 1592MB LinuxNative(02) i next
f. Ze spisu partycji znajdź wcześnie założoną partycję o rozmiarze 1592MB LinuxNative(02). Zaznacz ją i next
g. Daj YES że potwierdzasz że nadpisujesz partycję.
h. nic nie zmieniaj tylko next
g. START. Mirror partycji czystego CyanogenMod Beta1 zostaje wpisywana na Moja Pamiec.
i. GOTOWE. Można wyłączyć program.

W paczce sa zrzuty ekranu pokazujace poszczegolne kroki.

Pliki z katalogu 'do wgrania' skopiowac do glownego katalogu karty SD.
Uruchamianie poprzez haret.exe z poziomu telefonu.

Kod:
Zarejestruj lub zaloguj się aby zobaczyć zawartość tego postu

HASLO
Kod:
modaco.pl

Podziękowania dla ludzi którzy przyczynili się do budowy ROM, kernela :
- almar (Marc)
- bsbsbs (Sándor)
- Egon
- phj (János)

- erikcas
- ipaq3870
- o2droid
- Rapid81
- rom_omnia2
- voku
- voyteckst
Odpowiedz Google Chrome Windows XP/2003
Zapomnialem dodac jednej waznej rzeczy.
System nie jest na EXT4 ale na EXT2(skopresowana partycja TBI).
Wybralem dlatego ze EXT2 dziala szybciej niz EXT4 i sprawdza sie na tym Andku tez wysmienicie.
Smiga az milo dzieki
Odpowiedz Firefox Windows 7
Wgrałem, wszystko działa jednak bateria szybko pada i telefon sie strasznie grzeje. Gdzie moze być problem? Dodam że na karcie SD nie było tego problemu.
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
Nie wiem gdzie moze byc problem. Wszystko jest identyczne jak przy instalce SDCARD. Moj telefon jakos sie nie grzeje i bateria jak narazie w normie.
PYTANKO jak zrobić żeby android widział moja pamięć zdjecia muze itd
Moja pamiec jest zamontowana w katalogu /storage w Andku.
Po krótkim teście prawie wszystko ok ściąga aplikacje z marketu widgety itp
do poprawki aktualizacja zegara po restarcie pokazuje czas z kosmosu
(06-21-2012, 09:19 AM)lechwos napisał(a):  Po krótkim teście prawie wszystko ok ściąga aplikacje z marketu widgety itp
do poprawki aktualizacja zegara po restarcie pokazuje czas z kosmosu

Czas system pobiera (jezeli jest ustawione jako automatyczne) od operatora poprzez GSM, ale nie wszyscy wysylaja znacznik czasowy (np. Orange nie wysyla). Nalezy sobie sciagnac z marketu ClockSync ustawic by przy bootowaniu pobieral czas z sieci z zegara atomowego. Dodatkowo mozna tez ustawic by np. raz na dzien pobral sobie poprawke do czasu. Tylko tak mozna to rozwiazac. Nie wstawialem ClockSync do andka trzeba sobie samemu skonfigurowac.

Link ClockSync

Kod:
Zarejestruj lub zaloguj się aby zobaczyć zawartość tego postu
Odpowiedz Google Chrome Windows 7
Jak wygląda szybkość działania androida na mojej pamięci, a karcie SD Class 10?
Odpowiedz Google Chrome Windows 7

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości